Україна в зоні ризику: де може впасти радянський космічний корабель, який от-от зійде з орбіти
Україна в зоні ризику: де може впасти радянський космічний корабель, який от-от зійде з орбіти

Україна в зоні ризику: де може впасти радянський космічний корабель, який от-от зійде з орбіти

Де може впасти "Космос 482"

Космічний апарат "Космос 482", запущений СРСР у 1972 році, незабаром може впасти на Землю. Після понад 50 років перебування на орбіті, він, за прогнозами, увійде в атмосферу між 8 і 12 травня. Очікується, що він рухатиметься зі швидкістю приблизно 242 кілометрів на годину, нагадуючи метеор, повідомляє 24 Канал з посиланням на LiveScience.

Зонд був частиною радянської програми "Венера", яка мала на меті вивчення цієї планети. Він мав стати компаньйоном успішного апарата "Венера-8", однак через збій у роботі ракети-носія "Союз" не вийшов на потрібну траєкторію й залишився на орбіті навколо Землі. Основна частина апарата зійшла з орбіти ще 1981 року, але капсула вагою 495 кілограмів і досі лишається на орбіті, готова до падіння.

Ця капсула спроєктована так, щоб витримати спуск у щільну атмосферу Венери, тому вона, ймовірно, витримає й повторний вхід у земну атмосферу, впавши на поверхню майже неушкодженою. Її падіння може нагадувати падіння важкого металевого ядра, тому об'єкт становить відчутну небезпеку.

Втім, де саме відбудеться входження в атмосферу й падіння, поки що ніхто не знає. Потенційна зона падіння охоплює величезну територію – між 52 градусами північної та південної широти. Це включає більшість населених регіонів Землі – Північну та Південну Америку, Африку, Австралію, майже всю Європу та значну частину Азії. Про це повідомив фахівець з космічної ситуаційної обізнаності Марко Лангбрук із Технічного університету Делфта.

Помаранчевим показано зону, де може впасти старий радянський апарат
Помаранчевим показано зону, де може впасти старий радянський апарат / Колаж 24 Каналу

Серед можливих місць падіння – великі міста, включно з Нью-Йорком, Лондоном, Пекіном та Києвом. Та попри це, експерти заспокоюють – імовірність прямого влучання в населений пункт залишається вкрай низькою через величезні розміри планети. Майже 71% поверхні Землі покрито водою, тож імовірність падіння в океан значно вища.

Астрофізик Джонатан Макдауелл із Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики зазначає, що ймовірність, що уламок впаде безпосередньо на людину, становить приблизно 1 до 7000.

Точну траєкторію падіння можна буде визначити лише тоді, коли "Космос 482" почне входити в атмосферу – орієнтовно 10 травня, хоча ця дата може зсунутися на кілька днів у той чи інший бік.

Теги по теме
Космос Техно
Источник материала
loader
loader