Дипфейк із Росії звинуватив Бріжит Макрон у сексуальних домаганнях
Дипфейк із Росії звинуватив Бріжит Макрон у сексуальних домаганнях

Дипфейк із Росії звинуватив Бріжит Макрон у сексуальних домаганнях

У соцмережах було опубліковано ролик, у якому молодий чоловік на ім'я Ліонель Торрес стверджує, що перша леді Франції нібито домагалася його, коли йому було 12 років. Але справжній Торрес стверджує, що цього не було.

Про це пише Daily Mail.

Кліп, у якому, мабуть, показано одного з колишніх учнів Бріжит Макрон, який звинувачує першу леді Франції в сексуальному насильстві над ним у дитинстві, розкритикували як "дипфейк", створений штучним інтелектом, що його поширює Росія.

У відеоролику французькою мовою, але з англійськими субтитрами, чоловік на ім'я Ліонель Торрес заявляє, що місіс Макрон намагалася зняти з нього сорочку і поцілувати, коли він був 12-річним студентом коледжу Люсі-Берже у Страсбурзі.

На перший погляд відео здається справжнім, але швидко стає зрозуміло, що обличчя і губи чоловіка, які здаються нечіткими і злегка розмитими, не зовсім синхронізовані з чіткою роботизованою промовою.

До листа додавали кілька фотографій класу, на яких нібито зображений юний Торрес, який позує разом із молодою Бріжит Макрон та однокласниками.

"Я нікому про це не розповідав, я думав, мені ніхто не повірить... Я думаю, це справді страшно, коли такі хворі люди отримують таку владу", — каже дипфейк наприкінці своєї розповіді.

Французькі ЗМІ розшукали справжнього Ліонеля Торреса і виявили, що цей 50-річний чоловік дійсно був учнем 72-річної Бріжит Макрон.

Однак він заявив, що його ніхто не домагався і розкритикував кампанію з дезінформації, під час якої було використано його образ.

"Я бачу зображення себе, зроблене досить погано, мушу сказати. Але всі звинувачення, які звучать у ролику — це брехня. Це не я", — сказав він журналістам.

Акаунт в Instagram, відповідальний за публікацію відео, було видалено з соціальних мереж, але кліп залишився доступним після того, як його перепостили кілька акаунтів і він набрав мільйони переглядів.

Це останній приклад кількох інтернет-кампаній, спрямованих проти Бріжит Макрон, яку нещодавно звинуватили в тому, що вона народилася чоловіком, у вірусній теорії змови, поширеній американською консервативною активісткою Кендіс Оуенс.

Пані Макрон не прокоментувала звинувачення, проте в опублікованій учора заяві французького уряду засудили цифрове втручання і кампанії з дезінформації з боку Росії.

Розслідування VIGINUM — французького урядового агентства з протидії іноземним інтернет-атакам — дало змогу простежити походження фейкового відео Ліонеля Торреса до Storm-1516 — підрозділу кібервійни, який, за словами Парижа, "пов'язаний зі складною мережею осіб та організацій, які діють з території Російської Федерації".

"З 2023 року цю кібератакуючу групу використовували в 77 російських інформаційних кампаніях, націлених на Францію, Україну та всі західні країни. Група, створена Росією в рамках її інформаційної війни, використовує особливо складні, часом гучні схеми поширення, зокрема, шляхом втручання у виборчі бюлетені", — ідеться в заяві.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро додав: "Європейські публічні дебати зазнають впливу кампаній із дезінформації, що проводяться російськими структурами і транслюються американськими крайніми правими".

Тим часом організація NewsGuard, що займається перевіркою новин і фактів, виявила щонайменше п'ять кампаній із дезінформації, запущених Storm-1516, спрямованих на Францію, які стали вірусними в соціальних мережах.

Крім кліпу, який звинувачує Бріжит Макрон у сексуальному насильстві над учнем, на інших відео було показано чоловіка, який стверджує, що в його покійного брата був роман з Емманюелем Макроном, мігранта з Чаду, який зізнався у зґвалтуванні 12-річної дівчинки у Франції, та членів ісламістського воєнізованого угруповання Хайят Тахрір аш-Шам, які присягнулися спалити собор Паризької Богоматері.

Источник материала
loader
loader