/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fa037bcc2217eec249f3d0e57b42b298d.jpg)
Американські розробники успішно випробували гіперзвуковий безпілотник Talon-A
США здійснили другий успішний випробувальний політ багаторазового гіперзвукового апарата Talon-A, розробленого компанією Stratolaunch. Політ, який відбувся в березні, став першим підтвердженим поверненням США до багаторазових гіперзвукових випробувань з часів завершення програми X-15 у 1968 році. За кілька днів до цього Міністерство оборони США також повідомило про успішне випробування морської системи запуску з бази Космічних сил у Флориді.
Talon-A було запущено у повітрі з літака-носія Roc — найбільшого у світі повітряного судна з двома фюзеляжами. Після запуску апарат пролетів над Тихим океаном зі швидкістю понад Mach 5 (більше ніж 6200 км/год), а потім успішно приземлився на базі Космічних сил Ванденберг. Випробування проводились у межах ініціативи MACH-TB (Multi-Service Advanced Capability Hypersonics Test Bed), координованої Тестовим центром ресурсного управління (TRMC).
Важливою перевагою Talon-A є його багаторазове використання. На відміну від одноразових ракет, цей апарат можна швидко перезапускати, що зменшує витрати та скорочує інтервали між тестами з місяців до тижнів. Це дає можливість оперативніше тестувати нові технології гіперзвукової зброї, зокрема двигуни, сенсори та комунікаційні системи, а також швидко адаптувати розробки до вимог замовників.
Talon-A оснащено рідинним ракетним двигуном Hadley, створеним стартапом Ursa Major. Отримані під час польоту дані допоможуть інженерам покращити міцність і продуктивність платформи. За словами президента Stratolaunch Зака Кревора, успішне виконання гіперзвукового польоту, посадки та повернення корисного вантажу підтверджує технічну надійність апарата та перспективність його використання.
Міністерство оборони США активно розвиває гіперзвукові технології у відповідь на успіхи Китаю та держави-терористки росії у цій сфері. Поряд з такими гігантами як Lockheed Martin, Northrop Grumman і RTX, США також інвестують у системи виявлення та захисту від гіперзвукової зброї — нової категорії стратегічних загроз.
