Людина з чипом Neuralink вперше створила відео на YouTube
Людина з чипом Neuralink вперше створила відео на YouTube

Людина з чипом Neuralink вперше створила відео на YouTube

За допомогою імпланту чоловік також отримав можливість грати у відеоігри, зокрема у Mario Kart.

Вперше у світі людина з імплантованим чипом від компанії Ілона Маска Neuralink публічно продемонструвала здатність редагувати та озвучувати відео на YouTube, використовуючи виключно сигнали власного мозку. Про це пише Science Alert. 

Бред Сміт, став третьою людиною, яка отримала імплант мозкового чипа Neuralink, і першою людиною з БАС (бічний аміотрофічний склероз — ред.), яка пройшла таку процедуру. Встановлення імпланту відбулося цьогоріч у січні. 

У Science Alert зазначили, що захворювання, від якого страждає Сміт, вражає нервові клітини у головному і спинному мозку, відповідальні за контроль руху м’язів. З часом пацієнти втрачають можливість керувати м’язами, що впливає на здатність говорити, їсти, рухатися та дихати.

Минулого тижня Бред Сміт опублікував відео на YouTube, у якому показав, як використовує чип у повсякденному житті. Інтерфейс під назвою «brain-computer interface» з’єднує мозок і комп’ютер. Через мозкові імпульси Бред може керувати мишкою на своєму MacBook Pro для редагування відео. 

Він зауважив, що Neuralink не зчитує постійний потік його думок, а радше  інтерпретує певні мозкові сигнали, які вказують, куди і як він хоче перемістити курсор.

За допомогою штучного інтелекту було оброблено записи голосу Сміта, зроблені до того, як він втратив здатність говорити. На основі цих записів створили синтетичну версію голосу чоловіка, яка й дозволила йому озвучити відео на TouTube.

Чип Neuralink також дозволяє Бреду Сміту грати у відеоігри разом із дітьми — на кадрах видно, як він грає у Mario Kart.

Нагадаємо, компанія Ілона Маска Neuralink вперше вживила чип у мозок людини у січні 2024 року. Тоді New York Post повідомляв, що у чипі є тисячі електродів, які зчитують інформацію з мозку. Далі нервові сигнали відправляються на комп'ютер, де їх дешифрують.

У серпні 2024 року Neuralink успішно імплантувала мозковий чип другому пацієнту. Пацієнт, якому вживили чип, отримав змогу проєктувати 3D-об'єкти, а також  грати у відеоігри, такі як «Counter-Strike 2».

Фото: kevadvotech

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Илон Маск
Источник материала
loader
loader