/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F0d6a7f8072f524c94dc5f7d55c9d8b01.jpg)
Стефанішина - про членство України в НАТО: Є незворотнє рішення союзників, але дискусій багато
Про це заявила віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції Ольга Стефанішина під час 17-го Київського безпекового форуму, передає кореспондент Укрінформу.
Вона нагадала, що на саміті НАТО у Вашингтоні в липні 2024 року всі союзники визнали, що альтернативи членству України вНАТО немає, ухваливши це рішення консенсусом.
“Членство України незворотне. Аби його скасувати, вам знову потрібен консенсус. Тому багато дискусій. Для України це рішення, яке вже ухвалене. Ми вважаємо, що настане момент в історії, коли ми ще маємо визначити, коли воно буде ухвалено, в який спосіб і якими будуть гарантії безпеки для України, але ми вважаємо, що це рішення союзниками ухвалено. Зараз питання у тому, коли ми повернемося до цієї дискусії”, – сказала віцепремʼєрка.
Стефанішина також висловила переконання, що якби НАТО не існувало як організації, Україна точно не стала б першою воєнною ціллю РФ. Так само якби Україна була членом НАТО, можливо, і місця цій агресії не було, додала урядовиця.
Як повідомлялося, раніше міністр оборони США Піт Хегсет заявив, що перспектива членства України в НАТО не є реалістичною. Радник президента США з нацбезпеки Майк Волтц також виступив із заявою, що вступ України до НАТО малоймовірний, і такої позиції дотримуються не лише США, а й інші країни-члени Альянсу.
Президент України Володимир Зеленський назвав відмову США розглядати перспективу членства в НАТО для України як «великий подарунок росіянам».
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте запевнив, що союзники по НАТО дотримуються рішення, ухваленого торік під час Вашингтонського саміту, яким вони підтвердили, що шлях України до членства в Альянсі є незворотним. Але при цьому, за його словами, Україна ніколи не отримувала обіцянки, що її членство в НАТО може розглядатися як шлях для завершення війни.

