/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F983a2ae5ec933b3fc55ffdd5b2c0fe3c.jpg)
Для Європи членство України в ЄС є порятунком - угорська експертка
Про це на форумі "Діалоги про Європу-2025" заявила старша наукова співробітниця Інституту досліджень меншин Центру соціальних наук (Угорщина) Чілла Фединець, передає кореспондент Укрінформу.
"Те, що буде відбуватися з ЄС, на мою думку, напряму пов'язано з безпековою архітектурою України. Без неї Європи - такої, як вона є сьогодні - не буде. Не буде демократії, не буде нічого. У світі все змінюється, і для Європи є порятунком, коли Україна стане членом європейської спільноти", - зазначила Фединець.
Експертка зазначила, що нині в Європі підсилюються крайні праві сили, які прагнуть перетворити Євросоюз на щось інше, ніж він є, і це треба враховувати.
"Не думайте і не говоріть про угорців і Угорщинуяк про однорідну масу, тому що такого ніколи не було і не буде. У вас теж був приклад - Янукович, але що, ви всі були Януковичі, чи що? Не приймайте нас за однорідну масу, бо це зовсім не так", - підкреслила вона.
Експертка також застерегла українців від думки, ніби в Угорщині ніхто нічого не знає про Україну.
"У книгарнях є багато хороших наукових книжок, є перекладена угорською українська художня література, яка має великий попит. Приклад - романи Сергія Жадана чи Оксани Забужко, я сама перекладала есе пані Оксани про те, як читати російську літературу. Потім дуже важко було його розмістити на якихось медіамайданчиках, адже в Угорщині переважають проурядові медіа, а опозиційних ЗМІ дуже мало", - зазначила вона.
Разом із тим, наголосила Фединець, опозиційні угорські ЗМІ дуже гарно показують Україну і розповідають про неї.
"Для цього безпосередньо їдуть в Україну, й не лише на Закарпаття, а у прифронтові території, на передову. Одне з видань на основі найкращих інтерв’ю, зібраних в Україні, уклало книгу про те, як сьогодні виглядає Україна, і ця книга має великий попит", - додала вона.
Як повідомляв Укрінформ, на Закарпатті проходить євроінтеграційний форум "Діалоги про Європу", де дискутують з європейськими інтелектуалами Центральної та Західної Європи про інтеграцію України в ЄС.
Для участі в серії відкритих та закритих дискусій на форум на Закарпаття з’їхалися публічні інтелектуали та політичні експерти з України, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Німеччини, Вірменії та Хорватії.
Фото: Інститут центральноєвропейської стратегії

