Хакнули хакерів: одне з найвідоміших кіберугруповань Lockbit стало жертвою атаки
Хакнули хакерів: одне з найвідоміших кіберугруповань Lockbit стало жертвою атаки

Хакнули хакерів: одне з найвідоміших кіберугруповань Lockbit стало жертвою атаки

Одне з найбільш активних у світі кіберзлочинних угруповань Lockbit, відоме своїми атаками з вимогою викупу, ймовірно, зазнало хакерської атаки. 

Про це свідчить повідомлення, розміщене на одному з їхніх сайтів у даркнеті, а також оцінки аналітиків із кібербезпеки, як повідомляє Reuters.

Сайт Lockbit був замінений повідомленням такого змісту: «Не займайтеся злочинами. ЗЛОЧИНИ — ЦЕ ПОГАНО. З любов’ю з Праги» та містив посилання на ймовірний архів зі злитими даними.

Фахівці з кібербезпеки, які відстежують діяльність Lockbit, підтверджують правдивість витоку. За їхніми оцінками, інформація свідчить про широкомасштабну активність угруповання, яке, зокрема, атакувало навіть дрібні компанії заради невеликих викупів.

Зв’язатися з представниками Lockbit або підтвердити особу того, хто виклав дані, наразі не вдалося. Деякі інші сайти угруповання в даркнеті були недоступні або показували повідомлення про відновлення роботи найближчим часом.

Lockbit вважається одним із найактивніших угруповань-вимагачів у світі. Попри попередні масштабні спроби міжнародних правоохоронних структур знешкодити їхню інфраструктуру, угруповання швидко поверталося до активності. Втім, останній злам експерти розцінюють як такий, що може нашкодити та уповільнити їхню діяльність. Серед хакерів угрупування LockBit є українці. 

Що таке програми-вимагачі і чим вони небезпечні

Зловмисні програми з вимогою викупу (ransomware) — це тип шкідливого програмного забезпечення, що шифрує файли або блокує доступ до пристроїв, після чого вимагає викуп за відновлення доступу.

Вони можуть потрапити в систему через фішингові листи, шкідливі вебсайти чи експлойти — вразливості в програмному забезпеченні. Деякі угруповання, як-от Lockbit, використовують керовану інфраструктуру для збору аналітики й отримання доступу до корпоративних мереж.

Існують два основні типи таких програм:

  • Криптографічні — шифрують файли та вимагають викуп за ключ розшифрування.
  • Блокувальні — повністю блокують роботу пристрою жертви.

Атаки ransomware можуть завдати серйозної фінансової, репутаційної та операційної шкоди як компаніям, так і окремим користувачам.

Для захисту від таких атак фахівці рекомендують використовувати надійне антивірусне ПЗ, регулярно створювати резервні копії даних і впроваджувати програми з кібергігієни для співробітників і користувачів.

Источник материала
loader
loader