Відповідальна за глобальний IT-збій CrowdStrike скорочує 5% штату, зокрема через ШІ
Відповідальна за глобальний IT-збій CrowdStrike скорочує 5% штату, зокрема через ШІ

Відповідальна за глобальний IT-збій CrowdStrike скорочує 5% штату, зокрема через ШІ

Компанія з кібербезпеки CrowdStrike, відповідальна за глобальний збій пристроїв із Windows торік, оголосила про скорочення 5 % штату, зокрема через штучний інтелект, як пише The Guardian.

В опублікованій в документах для фондового ринку США записці до співробітників генеральний директор CrowdStrike Джордж Курц повідомив про скорочення 500 посад, або 5% штату в усьому світі.

Своє рішення аргументував ефективністю, якої досягли завдяки штучному інтелекту. За словами СЕО, ШІ допомагає швидше переходити від ідеї до продукту та показує ефективність як у фронтофісі, так і в бекофісі.

Іншими причинами скорочень назвали потребу ринку в сталому зростанні та розширення продуктової лінійки. CrowdStrike очікує, що пов’язані зі звільненнями витрати становитимуть до $53 млн.

Віцепрезидент з досліджень і консалтингу в компанії Gartner Аарон Мак’юен скептично ставиться до заяв про ефективність ШІ, які компанії роблять на тлі прогнозів зниження доходів. Він назвав це способом виправдати скорочення персоналу через фінансові проблеми.

Також Мак’юен сказав, що компанії відчувають тиск, щоб виправдати великі інвестиції в ШІ. «Очікувані зростання продуктивності від використання ШІ просто не реалізуються», — прокоментував він журналістам. Але інші опитані експерти кажуть, що заміна людей штучним інтелектом на роботі — це «неминуча реальність».

У березні CrowdStrike повідомила про прибуток у розмірі $1 млрд за четвертий фінансовий квартал 2025 року — це на 25 % більше, ніж за аналогічний період 2024-го. Утім, компанія зазнала збитку в розмірі $92 млн.

  • Нагадаємо, масштабний збій ІТ-систем розпочався ввечері 18 липня через оновлення антивірусного програмного забезпечення CrowdStrike. Він вплинув на 8,5 млн комп’ютерів з Windows. Це менше за 1% від усіх користувачів операційної системи.
  • Через збій американські компанії зі списку Fortune 500 втратили $5,4 млрд. Це не стосується Microsoft, чиї системи зазнали широкомасштабних збоїв
  • Самі ж CrowdStrike втратили близько 22% ринкової вартості з моменту збою, але вже в січні 2025-го відновили свою ринкову ціну. Компанія неодноразово перепрошувала за спричинення міжнародної технологічної кризи.
  • CrowdStrike обслуговує близько 538 компаній зі списку Fortune 1000 і працює по всьому світу. Така поширеність зробила наслідки її невдалого оновлення особливо серйозними, продемонструвавши, наскільки багато компаній залежать від однакових продуктів для підтримки роботи.
Источник материала
loader
loader