Зеленський відповів на петицію Терещенка щодо дерибану лісів та узбереж
Зеленський відповів на петицію Терещенка щодо дерибану лісів та узбереж

Зеленський відповів на петицію Терещенка щодо дерибану лісів та узбереж

Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію Мішеля Терещенка щодо ветування скандального закону №12089, який стосується захисту прав добросовісних набувачів. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на громадську ініціативу «Голка».

Лише після звернення «Голки», через місяць після підписання закону, президент надав відповідь. У ній глава держави зазначив, що закон «є надзвичайно важливим для розвитку інституту власності в Україні, зокрема в частині забезпечення захисту прав і законних інтересів добросовісних набувачів, які в законний спосіб набули право власності на відповідне майно».

Президент відповів на петицію Мішеля Терещенка щодо вето закону №12089
Президент відповів на петицію Мішеля Терещенка щодо вето закону №12089
скриншот з сайту президента України

Громадська ініціатива «Голка» неодноразово наголошувала на ризиках, які несе цей закон. Зокрема, вони стверджують, що закон узаконює оборудки з нерухомістю, які відбулися за останнє десятиліття, якщо з моменту заволодіння ділянкою пройшло 10 років. «Голка» також повідомила про перший випадок застосування цього закону у справі Протасового Яру.

20 лютого правовий комітет Верховної Ради схвалив до другого читання скандальний проєкт №12089. Законодавча ініціатива передбачає обнулення претензій до тих, хто зумів заволодіти ділянкою у лісі чи на узбережжі, якщо з моменту її привласнення пройшло 10 років і вони потрапили у приватні руки. Це означає: щойно парламент підтримає цей проєкт, а президент підпише – такі оборудки з нерухомістю, які відбулися за останнє десятиліття, узаконять.

Якщо 10-річний строк дерибану ще не минув, то перед тим, як позиватися до суду аби врятувати майно, з державного чи місцевого бюджету треба буде покласти на депозит вартість майна, яке громада чи держава захоче повернути. Таким чином той, хто заволодів лісами чи узбережжям, залишиться або з набутим майном, яке взагалі не могло бути в обігу, або з бюджетними грошима. Він виграє, що так, що так, а програє держава.

Вже 12 березня Верховна рада України ухвалила законопроєкт у другому читанні та в цілому.

Источник материала
loader
loader