/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F645f4e47f6ec19c3d6403852d97891b3.jpg)
Перемовини в Києві 10 травня: європейські лідери та Зеленський зробили спільну заяву
Про це повідомляє 24 Каналз посиланням на телеграм-канал Володимира Зеленського.
Спільна заява Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України 10 травня 2025
Найперше – сторони погодилися, що з понеділка, 12 травня, має бути повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 діб.
Оскільки воно безумовне, то припинення вогню за визначенням не може бути обмежене жодними умовами. Якщо ж Росія почне висувати такі умови, "це можна розглядати лише як намагання продовжити війну та підірвати дипломатію".
Також припинення вогню має бути всеосяжним, тобто має діяти у повітрі, на морі та на суші. Це вимога п'яти країн, адресована Москві.
Слід моніторити, чи дотримується Росія припинення вогню. Ефективний контроль може бути успішно реалізований у тісній координації зі Сполученими Штатами.
Припинення вогню має тривати щонайменше 30 діб, щоб створити простір для дипломатії. Протягом цього періоду дипломатична робота має бути зосереджена на окресленні безпекових, політичних і гуманітарних засад миру.
Заклик до припинення вогню і проведення змістовних переговорів підтримують як Європа, так і Сполучені Штати.
Країни підкреслили, що надзвичайно важливо зміцнити Сили оборони та безпеки України як головну гарантію суверенітету й безпеки України. Основним елементом гарантій безпеки України також мають стати гарантійні сили (контингент).
Що робити, якщо Росія відмовиться від повного й безумовного припинення вогню
Тоді сторони застосують жорсткіші санкції до банківського та енергетичного секторів Росії. Ці санкції будуть націлені на викопне паливо окупантів, нафту й тіньовий флот.
"Вони домовились ухвалити потужний 17-й пакет санкцій ЄС і скоординувати його з санкціями, які запровадила Велика Британія та Норвегія, а також Сполучені Штати. Вони домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів та обговорити це питання на наступному саміті G7", – сказано в заяві.
Наостанок країни висловили готовність і надалі зміцнювати оборону України – особливо українську армію.
Таке зміцнення має "передбачати фінансування оборонної стійкості та інвестиції у виробництво озброєнь як в Україні, так і в європейських країнах у межах спільних проєктів".

