Кубілюс назвав переваги для ЄС від інтеграції з оборонною промисловістю України
Кубілюс назвав переваги для ЄС від інтеграції з оборонною промисловістю України

Кубілюс назвав переваги для ЄС від інтеграції з оборонною промисловістю України

Швидка інтеграція оборонної промисловості України і ЄС є вигідними та необхідними для обох сторін, оскільки це дасть змогу створити унікальний сплав європейських промислових спроможностей та фінансів із енергією та інноваційними підходами України, стійкість якої була випробувана на полі бою.

Про це у Брюсселі під час виступу на Форумі оборонної промисловості ЄС-Україна заявив єврокомісар з питань оборони й космосу Андрюс Кубілюс, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я часто задаю риторичне питання – хто інтегрується з ким? Україна може виграти від європейської виробничої спроможності та фінансових ресурсів, як і від сучасних технологій і платформ, літаків і батарей ППО. Але українська промисловість є швидшою, вона сучасніша, вона спроможна виробляти унікальну продукцію. Саме тому Європейський Союз також матиме масовані переваги, зокрема, за рахунок нижчих цін на виробництво», - сказав Кубілюс.

Він нагадав, що нарощування допомоги для України є ключовим пріоритетом Білої книги з майбутнього європейської оборони. Допомога ЄС для України протягом минулих трьох років перевищила 100 мільярдів євро, включно з 50 мільярдами євро на військову допомогу.

«Але це лише 0,1 відсотка від нашого європейського ВВП. Очевидно, що ми можемо і повинні зробити більше. Як минулого тижня зазначила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, вже недостатньо просто витрачати більше. ЄС має перейти від логіки допомоги до логіки інтеграції оборонної промисловості. Потрібно досягти сплаву досвіду та виробничої спроможності ЄС із українськими енергією, талантом і амбіціями», - зазначив єврокомісар.  

Він зауважив, що європейські підприємства і ЄС можуть отримати відразу декілька переваг від розвитку партнерства з Україною.

По-перше, Україна виробляє досконалу й сучасну зброю, але в половину ціни від її вартості, якщо б вона вироблялася в ЄС. Це означає, вже ЄС може отримувати два такі вироби за ціною одного.

Друге – ЄС може навчитися в Україні менеджменту оборонної промисловості. Виробнича спроможність українського ВПК «стрибнула» з показника в 1 мільярд доларів у 2022 році до 35 мільярдів доларів за підсумками минулого року - зростання відразу у 35 разів.

Третє – Європа може перейняти креативність та силу української оборонної промисловості, яка є молодою, динамічною і, ймовірно, найбільш інноваційною не лише у Європі, але й в усьому світі. Завдяки цим якостям і досягненням, за словами Кубілюса, Україна не лише ефективно захищає себе на полі бою - вона також захищає всю Європу.

«У майбутньому, коли Європа візьме на себе повну відповідальність за оборону континенту, Україна буде найбільш важливою складовою нової європейської архітектури безпеки. З українськими силами, що випробувані у бою, з українською оборонною промисловістю, що здатна створювати нові платформи та вражаючу армію дронів, яка нині вражає до 80 відсотків цілей на лінії фронту», - сказав представник Єврокомісії.

Як повідомлялося, 12 травняу Брюсселі відбувається 2-й Форум оборонної промисловості ЄС-Україна, яких об’єднав провідних виробників українського і європейського оборонного сектору.

Теги по теме
Украина Евросоюз Оружие
Источник материала
loader
loader