Європа на межі, як аномальна спека змінює погоду та природу
Європа на межі, як аномальна спека змінює погоду та природу

Європа на межі, як аномальна спека змінює погоду та природу

Цього літа Європу охопила рекордна спека — температура повітря сягала 46 градусів за Цельсієм, що спровокувало низку екстремальних погодних явищ. Серед них — рідкісні «рулонні» хмари в Португалії, руйнівні «водяні бомби» та повені в Італії, а також небезпечні лісові пожежі та землетрус поблизу Неаполя.

У Португалії над пляжами з’явилися величезні рулонні хмари — метеорологічне явище, що утворюється через взаємодію повітряних мас різної температури та морських бризів. Туристи описували це як «цунамі» із хмар, яке вкривало небо й затінювало берегову лінію.

Водночас у північній Італії раптові «водяні бомби» — інтенсивні зливи — викликали повінь, що забрала життя 70-річного чоловіка. Регіональні служби рятувальників працювали в посиленому режимі, долаючи наслідки стихії. У Мілані через аномальну спеку пошкоджено дах висотної будівлі Generali, де обвалився величезний металевий знак. Високі температури також стали фактором зростання появи отруйних інвазивних видів у прибережних водах Середземномор’я, що загрожує безпеці людей. На півдні Італії влада одночасно боролася з лісовими пожежами та землетрусом, що стався вперше за 40 років у районі Неаполя. Аналогічна екстремальна спека спостерігається у Великій Британії, Франції, Іспанії, Німеччині та Швейцарії, де рекордні температури спричиняють соціальні, економічні та екологічні наслідки.

Унікальне природне явище сталося й за межами Європи — у пустелі Атакама в Чилі, відомій своєю посушливістю, вперше за десятиліття випав сніг.

Теги по теме
прогноз погоды Италия
Источник материала
loader
loader