"Купол", де збирають "Шахеди", атакували дрони "Лютий": для цього вони зазнали деяких змін
"Купол", де збирають "Шахеди", атакували дрони "Лютий": для цього вони зазнали деяких змін

"Купол", де збирають "Шахеди", атакували дрони "Лютий": для цього вони зазнали деяких змін

У Росії безпілотники типу Shahed також виготовляють векономічній зоні "Алабуга", яку також раніше вже атакували українські БпЛА. Про це повідомляє24 Канал із посиланням на Defense Express.

На заводі масово збирають БпЛА типу "Шахед"

У Defense Express зауважили на важливості атаки на "Купол".

Ця атака дуже важлива тим, що "Ижевский электромеханический завод "Купол" хоч і значиться виробником зенітного ракетного комплекса "Тор", але зараз має інше масштабне замовлення – випуск дронів типу "Шахед". На цьому заводі масове йде їх збирання під власною назвою "Гарпия-А1". Вони мають серійні номери, що починаються з літер "К", "КБ" та "КЦ",
– розповіли там.

Як виявилося, "Гарпія" – повна візуальна копія Shahed-136.

Вона відрізняється частиною комплектуючих та методом збирання не лише від іранського оригінала, але й від "Герань-2", яку збирають на "Алабузі".

"Зокрема рівень локалізації та використання російських комплектуючих у "Гарпия-А1" вищий, як і культура збирання", – пояснили у Defense Express.

Українські БпЛА для атаки довелося змінити

У Defense Express також звернули увагу на ще одній деталі цього обстрілу.

На відео із місця події видно, що українські БпЛА "Лютий", які здійснювали атаку, зазнали деяких змін – у них немає шасі.

Саме літаковий зліт був єдиним відомими засобом пуску цих безпілотників.

З одного боку, це уможливлювало їх запускати без додаткового оснащення, катапульти чи прискорювача. Це, як зауважують у виданні, про спрощення інфраструктури та здешевлення.

"З іншого – вимагало доволі неординарної організації запуску з супроводженням дрона під час злету. Вочевидь, для керування оператором за допомогою радіокерування розбігом, відривом та набором висоти дрона", – додали там.

Також шасі для "Лютого" означає більший аеродинамічний спротив, а отже, меншу дальність польоту та більшу помітність на РЛС.

Щоб відмовитися від шасі, потрібно було переглянути конструкцію БпЛА та його скидання одразу після злету. Як варіант, також можна було здійснювати запуск з даху автівки.

У будь-якому випадку, саме у такому вигляді ці українські дрони змогли атакувати російський завод.

Зауважується, що попередження про небезпеку в Іжевську було оголошено всього за пів години. Тож можна зробити висновок, що атака стала великим сюрпризом для росіян.

Источник материала
loader
loader