Розгін протестів під час Революції Гідності: до суду передали справи Захарченка та інших експосадовців МВС
Розгін протестів під час Революції Гідності: до суду передали справи Захарченка та інших експосадовців МВС

Розгін протестів під час Революції Гідності: до суду передали справи Захарченка та інших експосадовців МВС

Прокурори Офісу генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишніх міністра внутрішніх справ, його заступника, виконувача обов’язків начальника столичної міліції та начальника міліції громадської безпеки Києва, які організували застосування насильства та незаконних затримань учасників акцій протесту в Києві, Черкасах та Сумах під час Революції Гідності.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба ОГП.

За даними слідства, колишні міністр та його заступник з листопада 2013 року по лютий 2014 року з метою перешкоджання протестним акціям та їх припинення розробили злочинний план. До його реалізації вони залучили тодішніх керівників столичної та Черкаського і Сумського обласних підрозділів міліції, які організували вчинення підлеглими протиправних дій стосовно учасників акцій протесту.

Вони незаконно затримали 117 громадян, застосовували до них насильство, заподіяли потерпілим тілесні ушкодження.

Затриманих доставляли до районних управлінь міліції, де слідчі на підставі сфальсифікованих документів притягували невинних до кримінальної відповідальності за нібито участь у масових заворушеннях та ініціювали застосування судами запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Дії обвинувачених кваліфіковані зі ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій), ч. 3 ст. 27 (співучасники кримінального правопорушення), ч. 2 ст. 28 (вчинення кримінального правопорушення групою осіб), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та ч. 3 ст. 371 Кримінального кодексу України (завідомо незаконне затримання або незаконний привід).

Колишнього керівника столичної міліції також судитимуть за колабораційну діяльність, зокрема добровільне зайняття у 2023 році посади в незаконно утворених на тимчасово захоплених територіях України «органах безпеки» РФ.

Оскільки обвинувачені тривалий час переховуються від правоохоронних органів на території Росії, щодо них проведено спеціальне досудове розслідування.

Як нагадали в ОГП, за організацію цих злочинів у Черкасах і Сумах обвинувальні акти стосовно екскерівників міліції цих областей перебувають на розгляді у судах.

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2024 року працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому міністру внутрішніх справ Віталію Захарченку, який намагався у 2022 році схилити окремих українських посадовців до зради.

Раніше Захарченку оголосили підозру у справах Майдану за організацію вчинення низки тяжких та особливо тяжких злочинів щодо захоплення державної влади, перевищення влади та службових повноважень, привласнення, розтрати та заволодіння чужим майном, в особливо великому розмірі, умисних вбивств, заподіяння різного ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, частину з яких спрямовано до суду.

В лютому 2014 року, після вчинення вказаних злочинів та усвідомивши перемогу Революції Гідності, підозрюваний втік до Росії, де почав сприяти розвитку подій із введенням російських військ для захоплення територій України. За втілення цих планів Захарченко отримав російське громадянство та почав вести активне соціальне життя з метою надання допомоги у проведенні підривної діяльності проти України.

У січні 2025 року до суду скерували справу колишнього міністра внутрішніх справ Захарченка та колишнього в. о. начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ у Києві Валерія Мазана, які залучили так званих "тітушок" для перешкоджання Майдану.

Фото: pexels.com

Теги по теме
Протест МВД
Источник материала
loader
loader