Вчені виявили приховані світи, схожі на Землю
Вчені виявили приховані світи, схожі на Землю

Вчені виявили приховані світи, схожі на Землю

Нове дослідження, проведене астрономами з Гейдельберзького університету, показує, що планети, подібні до Землі, можуть бути набагато поширенішими, ніж ми думали, особливо навколо малих зірок з низькою масою. Використовуючи дані проєкту CARMENES, міжнародна команда виявила чотири нові екзопланети та точно виміряла їхні характеристики. Вони виявили, що планети, подібні за розміром та складом до Землі, часто обертаються навколо зірок, маса яких становить менше однієї шостої маси нашого Сонця.

Це захоплива новина для триваючих пошуків життя за межами нашої Сонячної системи. Ці легкі зірки, відомі як M-карлики, є не лише найпоширенішим типом зірок у нашій галактиці, але й пропонують багатообіцяючі умови для виявлення потенційно придатних для життя світів поблизу.

Ключовим інструментом, що стоїть за цими відкриттями, є спектрограф CARMENES, розташований в обсерваторії Калар-Альто на півдні Іспанії. Розроблений та побудований в обсерваторії Кенігштуль Гейдельберзького університету, цей передовий прилад сканує M-карликів на предмет ледь помітних коливань, спричинених гравітаційним тяжінням планет, що обертаються навколо них. Ці крихітні зміни в русі допомагають астрономам виявляти планети, які в іншому випадку могли б залишитися прихованими.

Аналіз даних: виявлено чотири нові світи

Для поточного дослідження дослідники обрали 15 зірок з каталогу, що містить 2200 M-карликів програми CARMENES, та проаналізували дані про їхні радіальні швидкості. Швидкість зірки можна точно виміряти, записавши спектр високої роздільної здатності та проаналізувавши спектральні лінії. На основі отриманих даних дослідники відкрили чотири нові планети; найбільша з них має масу в 14 разів більшу за нашу Землю та обертається навколо своєї зірки приблизно за 3,3 року. Інші планети мають від 1,03 до 1,52 маси Землі та періоди обертання від 1,43 до 5,45 дня.

Це теж варте вашої уваги -  Астероїд 2024 YR4 на шляху до Місяця: що відомо

Статистичний аналіз показує, що зірки з масою менше 0,16 сонячної мають у середньому близько двох планет з масою менше трьох земних. «Досить вражаюче, як часто малі планети зустрічаються навколо зірок з дуже малою масою», – наголошує керівник дослідження доктор Адріан Камінскі з обсерваторії Кенігштуль, яка є частиною Центру астрономії Гейдельберзького університету. Більші планети, навпаки, зустрічаються рідше. «Це свідчить про те, що зірки з малою масою, як правило, утворюють менші планети на близьких орбітах», – стверджує астроном з Гейдельберга.

Наближаємося до пошуку придатних для життя світів

Серед приблизно 5000 планет, відкритих раніше в інших сонячних системах, жодна не є справжнім «близнюком» Землі за масою, радіусом, температурою поверхні та типом батьківської зірки. Однак, нещодавно відкриті планети відповідають принаймні першим трьом критеріям, пояснює професор доктор Андреас Квірренбах, директор обсерваторії Кенігштуль.

«Малі, скелясті планети в так званій зоні життя – області навколо зірки, де вода може існувати в рідкій формі – є потенційними кандидатами на роль придатних для життя світів. Оскільки M-карлики дуже поширені та постійно випромінюють свою енергію в космос протягом мільярдів років, вони можуть забезпечити стабільне середовище для розвитку життя», – стверджує астроном та експерт з пошуку екзопланет. Це відкриття дає підказки щодо того, де пошук придатних для життя планет може бути найбільш перспективним.

Источник материала
loader