Споживання енергії в центрах обробки даних Google подвоїлося за 4 роки
Споживання енергії в центрах обробки даних Google подвоїлося за 4 роки

Споживання енергії в центрах обробки даних Google подвоїлося за 4 роки

Google відчайдушно потребує більшої потужності: центри обробки даних компанії збільшили споживання електроенергії більш ніж удвічі лише за чотири роки.

Разюча статистика взята з останнього звіту Google про сталий розвиток , опублікованого наприкінці минулого тижня. У 2024 році центри обробки даних Google використовували 30,8 мільйона мегават-годин електроенергії. Це більше, ніж 14,4 мільйона мегават-годин у 2020 році, коли Google першим оприлюднив дані про споживання електроенергії центрами обробки даних.

Google зобов'язався використовувати для забезпечення своїх операцій лише безвуглецеві джерела електроенергії, що ускладнюється шаленими темпами зростання центрів обробки даних.

А проблеми компанії з електроенергією майже повністю пов'язані з центрами обробки даних. У 2024 році на центри обробки даних припадало 95,8% усього електронного бюджету компанії.

Споживання енергії в центрах обробки даних Google подвоїлося за 4 роки - Фото 1

Співвідношення витрат на центри обробки даних до всього іншого в компанії було надзвичайно стабільним протягом останніх чотирьох років. Хоча 2020 рік — це перший рік, коли Google оприлюднила дані про споживання електроенергії центрами обробки даних, можна використовувати це співвідношення для екстраполяції в минуле. Швидкі розрахунки показують, що центри обробки даних Google, ймовірно, використали трохи більше 4 мільйонів мегават-годин електроенергії у 2014 році. Це семикратне зростання лише за десятиліття.

Технологічна компанія вже зібрала більшість найперспективніших результатів, покращивши ефективність своїх центрів обробки даних. Ці зусилля окупилися, і компанію часто хвалять за те, що вона знаходиться на передовій. Але оскільки ефективність використання енергії (PUE) компанії наближалася до теоретичного ідеалу 1,0, прогрес сповільнився. Минулого року загальнокорпоративний PUE Google знизився до 1,09, що на 0,01 краще, ніж у 2023 році, але лише на 0,02 краще, ніж десять років тому.

Зрозуміло, що Google потрібно більше електроенергії, і щоб дотримуватися своєї обіцянки щодо безвуглецевої енергетики, компанія значно інвестує в низку джерел енергії, включаючи геотермальну енергетику, обидва види ядерної енергетики та відновлювані джерела енергії.

Геотермальна енергетика є перспективною для роботи центрів обробки даних. Використовуючи тепло Землі, вдосконалені геотермальні електростанції можуть постійно виробляти електроенергію незалежно від погоди. А багато стартапів, включаючи Fervo Energy, що підтримується Google , роблять можливим буріння прибуткових свердловин у більшій кількості місць.

Що стосується ядерного синтезу, минулого тижня Google оголосила про намір інвестувати в Commonwealth Fusion Systems та купувати 200 мегаватів електроенергії у майбутньої електростанції Arc, яка має ввести в експлуатацію на початку 2030-х років. У світі ядерного поділу Google зобов'язалася купити 500 мегаватів електроенергії у Kairos Power , невеликого стартапу з модульного реактора.

Угоди щодо ядерної енергетики ще не принесли електроенергії — і не будуть укладені протягом п'яти років або й більше. Тим часом компанія активно скуповує відновлювану енергетику. У травні компанія придбала 600 мегават сонячних потужностей у Південній Кароліні, а в січні оголосила про угоду на 700 мегават сонячної енергії в Оклахомі . У 2024 році Google заявила, що співпрацює з Intersect Power та TPG Rise Climate для будівництва безвуглецевих електростанцій потужністю кілька гігават , що становить інвестиції в розмірі 20 мільярдів доларів.

Витрати не дивні, враховуючи, що сонячна та (меншою мірою) вітрова енергія – це єдині два джерела енергії, які будуть легкодоступні до кінця десятиліття. 

Отримання дозволів та будівництво нових атомних електростанцій займає роки, і навіть найоптимістичніші прогнози не передбачають їх підключення до мережі або центру обробки даних до кінця десятиліття. Природний газ, якого в США є вдосталь, обмежений п'ятирічними чергами очікування на нові турбіни. Таким чином, відновлювані джерела енергії залишаються в парі з акумуляторними накопичувачами енергії.

Google уклала контракти з достатньою кількістю відновлюваних джерел енергії, щоб покрити загальне споживання, хоча ці джерела не завжди постачають електрони тоді і туди, куди компанія їх потребує.

«Коли ми оголосили світові, що досягнемо цієї мети 100% щорічного співфінансування, ми чітко дали зрозуміти, що це не кінцевий результат», – сказав минулого тижня журналістам Майкл Террелл, керівник відділу передової енергетики Google. «Кінцевою метою була цілодобова безвуглецева енергія, що забезпечується цілими днями та днем, скрізь, де ми працюємо, у будь-який час».

Google має над чим попрацювати.

У всьому світі близько 66% споживання енергії в центрах обробки даних компанії, що погодинно, забезпечується безвуглецевою електроенергією. Але цей середній показник перекриває деякі регіональні проблеми. У той час як показник центрів обробки даних у Латинській Америці минулого року досяг 92%, показник потужності центрів обробки даних на Близькому Сході та в Африці становить лише 5%.

Ці перешкоди частково пояснюють, чому Google інвестує у стабільні, безвуглецеві джерела, такі як поділ та синтез, сказав Террелл. «Щоб ми зрештою досягли цієї мети, нам знадобляться ці технології», – сказав він.

Джерело матеріала
loader