В ISW проаналізували, як призупинення США військової допомоги Україні вплине на бойові дії
В ISW проаналізували, як призупинення США військової допомоги Україні вплине на бойові дії

В ISW проаналізували, як призупинення США військової допомоги Україні вплине на бойові дії

Призупинення надання військової допомоги США Україні, ймовірно, прискорить просування російських військ на полі бою, як це було в минулому.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зауважили, що затримки з наданням військової допомоги США восени 2023 року та взимку-навесні 2024 року створили умови для російських військ, щоб досягти більших успіхів на полі бою, ніж вони могли раніше. ISW оцінили, що російські війська просувалися приблизно на три кілометри на день між припиненням допомоги США Україні 6 грудня 2023 року та її відновленням 24 квітня 2024 року, а значна частина просування припадала на Донецьку область. Це порівняно з шістьма місяцями до припинення допомоги в грудні 2023 року, коли російські війська фактично втратили загалом приблизно 203 квадратних кілометри зі швидкістю 1,1 квадратного кілометра на день (завдяки успіхам України під час контрнаступу 2023 року, який став можливим через збільшення військової допомоги Україні з боку США та інших союзників).

В ISW вважають, що рішення про припинення військової допомоги Україні, ймовірно, змусить українські сили продовжувати економити матеріальні ресурси.

«Європейські партнери України посилюють зусилля з надання військової допомоги Україні, а українська оборонна промисловість продовжує працювати над досягненням самодостатності, але тільки США можуть швидко надати певні системи озброєння в необхідних обсягах. Українські сили, швидше за все, знову будуть змушені економити матеріали, якщо США продовжать призупиняти поставки озброєння», - вважають аналітики.

Вони зазначають, що наразі точний час відновлення запланованих поставок, які США призупинили, залишається незрозумілим. Газета Wall Street Journal повідомила, що поставки американської зброї, яка вже перебувала в Польщі, були припинені з 1 липня. Представник адміністрації Трампа повідомив Politico, що військової допомоги, залишеної адміністрацією Байдена, вистачить Україні «ще на кілька місяців».

Аналітики вважають, що призупинення надання американської допомоги Україні підкріпить «теорію перемоги» російського диктатора Путіна, яка передбачає, що Росія може виграти війну на виснаження, здійснюючи поступове просування в Україні, яке відбуватиметься довше, ніж Захід готовий підтримувати Україну.

«Росія, як і раніше, навряд чи зможе досягти прориву на оперативному рівні в найближчому майбутньому. Майбутні успіхи Росії — навіть відносно прискорені після призупинення допомоги США — ймовірно, залишатимуться поступовими і повільними і призведуть до непропорційно високих втрат, оскільки російські сили все ще не відновили оперативні маневри на полі бою», - йдеться у звіті.

Це призупинення допомоги зміцнить переконання Путіна, що час на боці Росії, а також його рішучість затягувати переговори щодо мирного врегулювання та продовжувати війну, вважають аналітики. Зазначається, що Кремль використовує призупинення допомоги зі США, щоб посилити заклики до Європи також припинити постачання зброї Україні.

«Росія залишається відданою досягненню своїх військових цілей силою і не зацікавлена в значущих мирних переговорах для припинення війни. Заяви російських високопосадовців свідчать про те, що призупинення військової допомоги США Україні, швидше за все, не змусить Росію провести значущі переговори з Україною, як того бажає президент Трамп, а навпаки, підбадьорить Москву продовжувати затягувати війну», - вважають в ISW.

Як повідомляв Укрінформ, американські ЗМІ повідомили, що Пентагон призупинив надання Україні боєприпасів та ракет. Речниця Білого дому Анна Келлі підтвердила це. Речниця Держдепу США Теммі Брюс сказала, що Сполучені Штати не зупинили постачання всієї зброї Україні, а у Міністерства оборони США є багато інших надійних варіантів щодо країни.

Теги по теме
Украина США Оружие
Источник материала
loader
loader