/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fd872d60b6889a94b511634715c2a54d4.jpg)
Китай не наслідуватиме Росію і не поспішатиме із визнанням уряду Талібану - експерт
Таке переконання в коментарі Укрінформу висловив директор Інституту міжнародних відносин пекінського Народного університету Ван Івей.
«Китайофіційно не оголошуватиме про визнання уряду талібів, доки з цього питання не буде досягнуто консенсусу в Організації Об’єднаних Націй», - сказав Ван, відповідаючи на запитання власкора Укрінформу в КНР, чи варто після заяви Москви про визнання талібів очікувати такого ж кроку Пекіна.
Водночас, зауважив експерт, минулого року Китай направив до Кабула нового посла, який став першим дипломатичним посланцем КНР в Афганістані після захоплення талібами влади в країні у 2021 році.
«В Афганістані Китай у першу чергу турбує питання протидії терористичним загрозам, тому уряду КНР потрібен постійний контакт з афганською владою, аби своєчасно реагувати на небезпеку», - пояснив фахівець.
Прокоментували крок Москви назустріч Талібану і в МЗС КНР: «Ми вітаємо новий розвиток відносин між Росією та тимчасовим урядом Афганістану», - заявила на брифінгу речниця відомства Мао Нін.
За її словами, незалежно від того, як змінювалася внутрішня та зовнішня ситуація навколо сусідньої країни, дипломатичні зв’язки між Китаєм та Афганістаном ніколи не переривалися.
«З моменту створення тимчасового уряду Афганістану обидві сторони підтримували нормальну роботу дипломатичних місій у країнах одна одної та сприяли розвитку двосторонніх зв’язків. Китай залишатиметься відданим зовнішній політиці дружби щодо всього афганського народу та підтримуватиме обміни і співпрацю з Афганістаном у різних сферах», - зазначила дипломат.
Китай має державний кордон із Афганістаном протяжністю лише трохи більш як 90 кілометрів, який проходить безлюдною місцевістю в гірській системі Памір, де перетинається кількома гірськими перевалами. Складні природні умови створюють великі труднощі для охорони кордону, проте використовуються злочинцями для контрабанди наркотиків та іншої забороненої діяльності, що непокоїть китайську владу.
Як повідомляв Укрінформ, Росія першою у світі офіційно визнала Ісламський Емірат Афганістан, очолюваний ісламістським рухом Талібан.

