/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F46b2d24a5f19be2103a642da42914764.jpg)
Китайські вчені створили стабільний і дешевий електроліт для водяних батарей
Китайські науковці розробили нову конструкцію електроліту, яка може суттєво покращити стабільність та знизити вартість сучасних енергосистем. В основі дослідження — використання модифікованого похідного нафталіндііміду (NDI) як аноліту — електроліту в анодній частині батареї.
NDI-похідні відомі своєю здатністю зберігати два електрони на молекулу, що потенційно збільшує щільність енергії в батареях. Проте раніше їх практичне застосування було обмежене через проблеми з продуктивністю. Щоб вирішити ці труднощі, китайські дослідники синтезували похідні NDI, модифіковані цвіттер-іонами — молекулами з одночасно позитивно та негативно зарядженими іонними центрами. Ця модифікація сприяє утворенню електростатичного відштовхування між молекулами, що підвищує стабільність електроліту. Експериментальна проточна батарея, яка використовує створений електроліт у поєднанні з католітом на основі фероціаніду калію, продемонструвала ефективну роботу при концентрації електронів 2 М. Вартість матеріалів електроліту становить близько 6,18 доларів за ампер-годину, що робить технологію потенційно доступнішою для масового використання. Католіт, що застосовується в батареї, є лужним розчином (pH 8-9), який отримують під час електролізу води і іноді називають «живою водою» через його властивості.
За словами вчених, розробка стабільних і недорогих електролітів на основі NDI — важливий крок до комерціалізації нових типів водяних батарей, які можуть змінити майбутнє енергетики.

