/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F1253bc30221feca1c38d0eb705874bd9.jpg)
Передача показників за світло: що мають знати ті, хто здає та винаймає житло
Передача показників електролічильників
Незалежно від того, знімає людина квартиру чи здає в оренду, вчасно передати показники лічильника є важливим, пише 24 Канал з посиланням на ДТЕК "Київські регіональні електромережі".
Передавати показники слід в останні два дні поточного місяця і перші три дні нового. Тоді можливо уникати некоректних нарахувань та неочікуваних сум у платіжках.
Якщо передати покази пізніше, то законодавство зобов’язує нас розраховувати дані за середньодобовим споживанням аналогічного періоду минулого року,
– пояснили у ДТЕК.
Наголошується, що особливо слід бути уважним тим, хто пов'язаний з орендою житла. Наприклад, якщо в помешканні деякий час ніхто не живе, а власник передавав одні й ті самі покази щомісяця, то у платіжці могли бути присутні низькі суми.
Одного дня до квартири заселились орендарі, проте ні власник, ні нові мешканці не передавали покази, сплачуючи за середньодобове споживання. А коли контролер ДТЕК зняв фактичні покази лічильника та передав у компанію, то виявилось, що середнє споживання електроенергії відрізняється від реального.
У підсумку орендар отримав квитанцію за світло з великою сумою, на яку він не чекав. Якщо її не сплатити, це призведе до заборгованості і ризику відключення,
– підсумували на сайті.
Важливо! Для уникнення подібних ситуацій слід передавати покази лічильника щомісяця та вчасно, і навіть якщо помешкання здається в оренду або тимчасово не використовується.

