/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7858a1885983f0c86b1167d9207bcade.jpg)
Штати погрожують ввести 17% мита на експорт продуктів харчування з ЄС - FT
Про це Financial Times повідомили три особи, обізнані з ходом переговорів, передає Укрінформ.
Цей крок, який чиновники ЄС охарактеризували як загострення трансатлантичного конфлікту, був зроблений напередодні 9 липня, коли мав бути укладений договір між двома сторонами.
Президент США Дональд Трамп у квітні ввів 20% «взаємний» тариф, але знизив його до 10% до 9 липня, щоб створити умови для переговорів. До останніх днів в ЄС очікували, що переговори з США призведуть до збереження мит на цьому рівні. Поки неясно, чи 17% тариф на продукти харчування буде додана до існуючих мит, оголошених Трампом, чи замінить їх, зазначає видання.
Трамп вимагає, щоб Брюссель надав американським компаніям значні регуляторні пільги та скоротив торговельний профіцит з США, але чиновники ЄС відхилили пропозиції Вашингтона щодо таких пільг та мит на продукти харчування. В той же час ЄС намагається домогтися винятків із тарифного режиму для низки товарів – за словами одного із брюссельських чиновників, мова йде про запчастини до літаків та алкогольні напої. Вони додали, що обидві сторони працюють над п'ятисторінковим проєктом «принципової угоди», але на даний момент в ньому дуже мало узгодженого тексту.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила в четвер, що сподівається на угоду, яка дозволить сторонам продовжувати переговори до укладення остаточної домовленості.
Комісар ЄС з питань торгівлі Марош Шефчович був попереджений про запропоновані 17-відсоткові мита на агропродовольчі товари в четвер під час зустрічей у Вашингтоні. Наступного дня про це були проінформовані посли 27 держав-членів. Шефчович неодноразово називав зміну правил ЄС на користь США «червоною лінією».
Вартість експорту агропродовольчих товарів ЄС до США, включаючи такі продукти, як вино, минулого року склала 48 млрд євро.
Країни ЄС розділилися на тих, хто готовий погодитися на деякі вищі тарифи в обмін на період певної стабільності, і тих, хто вступає за вживання заходів у відповідь, аби чинити тиск на США з метою досягнення компромісу.
За словами співрозмовників, США підготували три сценарії розвитку ситуації до 9 липня: країни, які уклали «принципову угоду», збережуть 10-відсоткові мита з перспективою подальшого зниженням мит пізніше; для країн, які не досягли такої угоди, мита повернуться до рівня, оголошеного в квітні; вищі тарифи застосовуватимуться до країн, які, на думку США, не ведуть переговори добросовісно.
Поки ЄС готує можливі заходи у відповідь на мита США на його продукцію, держави-члени вже схвалили контрмита на американський експорт на суму 21 млрд євро з 14 липня. Комісія готує пакет заходів на суму 95 млрд євро, включаючи мита на літаки та продукти харчування.
Представник Єврокомісії заявив виданню: «Позиція ЄС була чіткою з самого початку: ми виступаємо за переговорне вирішення з США, і це залишається нашим пріоритетом... Водночас ми готуємося до можливості, що задовільної угоди досягнуто не буде».
Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп заявив, що не планує продовжувати 90-денну паузу щодо введення тарифів проти більшості країн після 9 липня, коли закінчиться встановлений ним термін для переговорів.
Фото: АА

