/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fa4235661bc37819dd7918209fe74fe56.png)
Частота дефекації впливає на здоров’я: дослідження виявило небезпечні крайнощі
Туалетний папір / © Фото з відкритих джерел
Частота походів до туалетуможе стати важливим індикатором загального стану здоров’я. Про це свідчать результати масштабного дослідження, проведеного в липні 2024 року на основі даних понад 1400 осіб.
Про це пише Science Alert.
Згідно з висновками вчених із Інституту системної біології (ISB), найбільш здоровими виявилися ті учасники, які повідомили про дефекацію 1–2 рази на день. Саме ця частота стала так званою «зоною Златовласки» — ідеальним показником.
У дослідженні враховували не лише звички, але й аналізи крові, калу, мікробіоти та навіть генетику. У людей із запорами (1–2 рази на тиждень) і діареєю (4+ разів на день) були зафіксовані серйозні відхилення: від печінкових біомаркерів до небезпечних токсинів у крові.
Особливу увагу привернув метаболіт індоксилсульфат, який пов’язаний із ураженням нирок. Його концентрація зростала в учасників з аномальною дефекацією. Водночас у тих, хто мав здорову частоту, виявили підвищений рівень бактерій, що перетравлюють клітковину, а також краще загальне самопочуття.
Фахівці наголошують: частота дефекації — не лише гігієнічна звичка, а потужний індикатор стану вашого тіла. Якщо ви регулярно стикаєтесь з порушенням цього ритму, це може сигналізувати про наявність серйозних проблем зі здоров’ям.
Згідно з результатами дослідження, проведеного командою з Медичного центру Beth Israel Deaconess у Бостоні під керівництвом гастроентерологині Тріші Сатьї Пасричі, у людей, які регулярно користуються телефоном у туалеті, на 46% частіше діагностують ознаки геморою.

