Такого ще не було: в Туреччині створили унікальний дрон-екраноплан
Такого ще не було: в Туреччині створили унікальний дрон-екраноплан

Такого ще не було: в Туреччині створили унікальний дрон-екраноплан

В Туреччині створили дрон-камікадзе, який літає за принципом екраноплану. Ймовірно, це перший безпілотник такого класу у світі, пише Defense Express.

Дрон-камікадзе під назвою TALAY створила компанія Solid AERO. Під час польоту він використовує ефект так званої "повітряної подушки", що утворюється, якщо об’єкт переміщується в повітрі на малій висоті над рівною поверхнею. Це забезпечує більшу вантажопідйомність та економічність порівняно зі звичайними БПЛА того ж розміру і потужності.

Особливості конструкції дрона TALAY не дозволяють йому підніматися на висоту понад 100 метрів, але забезпечують можливість сідати на воду, або летіти над її поверхнею на висоті 30 сантиметрів. Останнє є особливо важливим, бо таким чином дрон летить нижче рівня радару.

Заявлені характеристики дрона включають швидкість у 200 км/год та час в польоті до трьох годин. Повідомляється, що за наявності ретрансляторів дроном можна керувати на відстані до 200 км. При загальній масі у 60 кілограмів безпілотник несе бойову частину вагою у 30 кг. 

Вартість дрона не озвучується, але у Defense Express припускають, що він є досить бюджетним, зважаючи на використання в його конструкції простих матеріалів та доступних технологій.

Виробник позиціонує свій виріб як засіб ураження надводних кораблів у морі та портової інфраструктури. При цьому дрон може атакувати як по прямій траєкторії на малій висоті, так і роблячи підйом і пікірування на ціль з висоти. 

"Насправді TALAY має стати чудовим рішенням для таких атак, адже виявити його будь-якими засобами надзвичайно важко, і можливо вже на підльоті до цілі. До того ж його низька вартість дозволяє здійснювати масовані нальоти на порти та кораблі, перевантажуючи їх системи протиповітряної оборони ближнього радіусу дії", – зауважили в Defense Express.

Разом з тим аналітики визнали, що бойова частина безпілотника є недостатньою, аби завдати істотної шкоди великим та середнім кораблям. Як варіант, дрон може цілеспрямовано атакувати чутливі бортові системи, наприклад, радари. Крім того для малих надводних кораблів зіткнення з таким дронов, ймовірно, буде фатальним, вважають експерти.

Очікується, що в серійне виробництво TALAY запустять у жовтні наступного року, а ВМС Туреччини почне отримувати ці апарати вже на початку 2027 року.

Источник материала
loader
loader