/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2F32469934e332e0175e58941ea56a079b.jpg)
Можливе банкрутство: у Prometey заявляють про податковий терор
Можливе банкрутство: у Prometey заявляють про податковий терор
Власник групи компаній Prometey Рафаель Гороян заявляє про можливе банкрутство свого українського бізнесу.
Причина – трирічна боротьба з податковою інспекцією, яка, за словами бізнесмена, влаштувала компанії справжній терор, повідомляє пресслужба компанії.
«Ми роками намагаємося довести, що ми також люди. Просимо – поверніть наші гроші. Зараз – це вже 10 мільйонів доларів ПДВ!» – говорить Рафаель Гороян.
За його словами, заради збереження компанії вони пройшли довгий шлях – від перемовин до подачі мішків документів, сподіваючись на справедливість. І ось, коли думали, що вже на фінішній прямій, податкова повідомила про чергову перевірку. За його словами, компанія знову входить у замкнене коло судів і бюрократії, яке може тривати роками. І якщо не буде конструктивного діалогу, він готовий оголосити банкрутство всієї української групи Prometey.
«Ми не витримаємо ще одного витка фіскального тиску. Це вже не контроль – це добивання. Податкова фактично закінчує те, що не знищила війна. Реально зараз знущається над нашими бухгалтерами. Вимагають від них документи ще 2020-го року. Паперові документи! Ми там вже давно ПДВ отримали, а вони тепер хочуть відмінити його. Три кімнати забито тими документами. І це, коли вже давним-давно у всіх цивілізованих країнах світу вся документація зберігається в електронному вигляді. Але ж ні – наша податкова вимагає папірець 2020-го року», – розповідає Рафаель Гороян.
Він стверджує, що в умовах війни підприємці замість підтримки отримують нові обшуки, перевірки, штрафи і блокування повернення ПДВ.
«Було б чесно сказати вголос: бізнесу в Україні не місце. Не потрібно заманювати інвесторів – краще чесно попереджати, що в нас війна і правила гри відсутні», — сказав власник компанії.
Prometey, за словами Рафаеля Горояна, вже сплатив державі майже 75 мільйонів податків у 2025 році. Але жодної гарантії стабільності бізнес не отримав.
«Закордонні банки, швейцарський і американський фонди, з якими ми працюємо, ризикують залишитися без своїх грошей. А разом з нами держава втратить податки, робочі місця й довіру», – каже Рафаель Гороян.
Компанія Prometey, яка працює в аграрному секторі, несе великі втрати через війну. Чимало елеваторів і складів залишились на окупованих або зруйнованих територіях. Один із останніх об’єктів був повністю знищений російським авіаударом.
«Наші об’єкти регулярно потрапляють під обстріли. Ми втратили десятки елеваторів. Іноді – через війну, а часто – змушені самі закривати їх через фінансову кризу, спричинену діями податкової», — додав він.
За словами бізнесмена, втрати від податкових рішень – співмірні з втратами від війни. Це при тому, що компанія регулярно виграє справи у судах, але податкова вважає їх «несправедливими».
«Якщо суд виграємо ми – значить, суд корумпований. Добре. А що нам робити? Куди йти? Я вже пропонував: ставте камери під час перевірок, покажіть обличчя. І одного разу так і зробили. І знаєте, тоді замість двох місяців перевірка тривала один день», — пригадує власник компанії.
Рафаель Гороян також прокоментував результати кампанії з «детінізації бізнесу», яку довги час просував Данило Гетьманцев.
«Ця кампанія дала протилежний ефект. Легальний бізнес замість захисту отримав тиск. І почав йти в тінь. Такого масштабу, як зараз, я ще не бачив», — запевнив він.
За словами власника агрохолдингу, нині на кону десятки мільйонів доларів, тисячі робочих місць, а також довіра до держави. Україна, в умовах війни, точно не готова втратити ще й внутрішній бізнес-фронт. Але схоже, що податкова створює усі передумови для того, щоб остаточно знищити український бізнес.

