/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff4652a598a13866439c9984c813c212a.jpg)
Видалення катаракти та імплантація кришталика є безоплатними за Програмою медгарантій - МОЗ
Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
"Міністерство охорони здоров’я України наголошує: надання цієї послуги є повністю безоплатним! Через звернення пацієнтів про вимагання коштів в окремих закладах охорони здоров’я, МОЗ провело селекторну нараду з керівниками медичних установ, які надають офтальмологічну допомогу в межах Програми медичних гарантій. У разі порушень або вимагання коштів за послугу, яка повинна бути безоплатною, просимо звертатися до контакт-центру Національної служби здоров’я України (16-77) або інформувати Міністерство охорони здоров’я (0 800 505 201)", - йдеться у повідомленні.
У МОЗ зазначають, що до безоплатного пакета медичної допомоги для пацієнтів з катарактою входить не лише саме оперативне втручання, а й встановлення штучного кришталика (інтраокулярної лінзи). Усе - за кошт держави. Загальна вартість послуги - від 28,44 тис. грн, залежно від медичних коефіцієнтів. Проте пацієнт не має оплачувати жоден з етапів лікування: усі витрати медзакладу компенсує Національна служба здоров’я України.
До гарантованого пакету послуг входять:
– консультація лікаря-офтальмолога;
– передопераційна діагностика;
– операція з видалення катаракти;
– імплантація штучного кришталика (включно з імплантом);
– післяопераційне спостереження.
Щоб скористатися послугою з безоплатної операції з видалення катаракти та імплантації кришталика, пацієнту необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. Фахівець допоможе обрати медичний заклад, який має договір з НСЗУ за відповідним напрямом, та оформить електронне направлення до лікаря-офтальмолога. На основі цього направлення пацієнт зможе отримати всю необхідну допомогу.
В МОЗ нагадали, що у межах Програми медичних гарантій кожен громадянин, незалежно від місця проживання, реєстрації, соціального статусу чи рівня доходів, має гарантоване право на однаковий обсяг медичної допомоги. Послуги надаються за принципами універсальності - для всіх - та екстериторіальності - у будь-якому регіоні країни, де є контрактована лікарня.
Як повідомлялося, на Програму медичних гарантій у 2025 році у державному бюджеті передбачено 175,5 млрд грн.

