/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F454%2Fcc0f2f56382f0c016a92143064ca2f80.jpg)
Глава КМВА проінформував, що провів пресконференцію стосовно маніпуляцій навколо "непідписаних" розпоряджень
Джерело: глава КМВА Тимур Ткаченко.
Як і обіцяв, сьогодні провів пресконференцію щодо маніпуляцій навколо «непідписаних» мною розпоряджень. Заявам, які останнім часом з’являються на окремих ресурсах КМДА та в медіа, бракує головного - фактів і розуміння процесів. Так і хочу спитати: «А ці непідписані розпорядження з нами зараз в одній кімнаті?» Мене намагаються звинуватити у блокуванні роботи міста. Оперують цифрою, нібито 60 «важливих» розпоряджень залишилися без мого підпису. Це - маніпуляція. І я поясню чому.
Тимур Ткаченко повідомив, скільки підписав розпоряджень за останні понад півроку роботи - він був призначений на посаду 31 грудня 2024 року.
Станом на сьогодні я підписав 745 розпоряджень. Це — не формальності, а реальні рішення - відновлення об’єктів після обстрілів, забезпечення роботи освітніх і медичних закладів, визначення критичності підприємств, розподіл ресурсів для життєзабезпечення міста в умовах війни. Кожен документ проходить ретельний аналіз.
Він також пояснив, чому деякі розпорядження є "непідписаними":
Більшість з них повернуті на доопрацювання. Часто через нечітке обґрунтування, невідповідність законодавству або банальну халатність. У деяких департаментах проєкти просто залишаються в кабінетах, бо хтось у відпустці, а хтось не спромігся аргументувати, чому в розпал війни треба виділити десятки мільйонів на озеленення.
Є проєкти протерміновані. Наприклад, документи, які подаються на підпис у 2025 році, хоча дія їх мала завершитися ще у 2024-му. Регламент чітко забороняє таке. Це знають усі, хто готує документи. Навіть юруправління КМДА дає офіційні зауваження, і все одно акти намагаються проштовхнути на підпис.
Деякі документи містять ознаки підробки. Я підписую лише те, що є юридично чистим і легітимним. Фальсифікації — це кримінальна відповідальність. Відповідні випадки вже передано до СБУ.
Він заявив, що публічне управління має бути прозорим, підзвітним і професійним, а місто під час війни - не має часу на хаос, паперову тяганину чи бюрократичні “схеми”.
Я відкритий до діалогу і співпраці. Але публічні звинувачення без розуміння процесів - це не контроль, це деструктив. Якщо хтось хоче змін - прошу до столу з аргументами, а не з заголовками.
На жаль, він констатує, що Кличко проігнорував його запрошення.
Раніше Хрещатик писав, що Глава КМВА прокоментував черговий вкид від КМДА про нібито "непідписані 60 розпоряджень".

