/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Ffa8fec31bb802e423c0a5c93e59ea4d6.jpg)
Через дурість дітей може статися екологічна катастрофа на Десні: активісти б'ють на сполох
Улітку 2024 року на цій річці вже траплялася екологічна криза
На популярному пляжі "Золотий берег" у Чернігові ситуація, яка на перший погляд може здатися дрібницею, може мати серйозні екологічні наслідки. Йдеться про масове знищення прісноводних молюсків — беззубок — дітьми, які, заради розваги, дістають їх з води та залишають на сонці.
Про це пише громадський діяч та краєзнавець Сергій Соломаха. З його слів, частину молюсків ще живцем розбивають камінням.
Очевидці кажуть, що більшість відпочивальників ніяк не реагує на такі дії. "За цим процесом спостерігають сотні всьоравно і какаяразніца", — коментує автор допису.
На перший погляд це — звичайні дитячі витівки. Насправді ж — невидимий, але реальний удар по екосистемі річки.
Беззубка — це прісноводний молюск, який виконує ключову роль у фільтрації води. Один такий організм здатен щоденно очищувати до 50 літрів води, затримуючи бактерії, водорості та інші мікроорганізми. Соломаха запевняє: її зникнення не лише шкодить якості води, а й впливає на харчовий ланцюг — беззубка є джерелом їжі для риб та птахів.
Нагадаємо, що минулого літа на річці Десна вже фіксувалась екологічна катастрофа. Як повідомляли "Новини.LIVE", тоді у воді з'явились плями, вода помітно потемніла, а риба почала масово гинути. Причиною цього стали забруднення, висока температура та зниження рівня кисню — і це лише верхівка айсбергу. Знищення фільтрувальних організмів, як-от беззубки, лише поглиблює такі процеси, адже без них водойма втрачає здатність до природного самоочищення.

