Розробник дронів на ШІ залучив фінансування від ЄС, США і Канади: що відомо
Розробник дронів на ШІ залучив фінансування від ЄС, США і Канади: що відомо

Розробник дронів на ШІ залучив фінансування від ЄС, США і Канади: що відомо

Український виробник дронів на основі ШІ “Четвертий закон” оголосив про випуск флагманської моделі. Компанія також оголошує про перший раун фінансування, йдеться у прес-релізі. 

“Четвертий закон” оголосив про залучення фінансування від групи венчурних фондів та ангельських інвесторів з ЄС, США та Канади.

Розробники вперше показали відео застосування дронів на основі штучного інтелекту, зокрема донаведення на ціль, а також модуль автономності TFL-1 та БпАК Лупиніс-10-TFL-1. Це в рази збільшує успішність виконання місій за допомогою FPV-дронів підвищуючи їхнб вартість всього на 10-20%.

На останніх 500 метрах полоту управління дроном переходить до бортового комп’ютера, який працює на основі штучного інтелекту. Це дозволяє уникнути впливу російського РЕБ на безпілотник.

Система також здатна розпізнавати стаціонарні та рухомі цілі і атакувати точно в її середину. 

Засновник компанії Ярослав Ажнюк повідомив, що це одна з найважливіших оборонних технологій цього десятиліття. 

Ми виконуємо найважливішу роботу в нашому житті, і залучене фінансування від інвесторів є критичним каталізатором для посилення оборонних спроможностей Вільного Світу. Нам знадобиться набагато більше ресурсів, щоб повністю реалізувати потенціал цієї технології та переконатися, що противники демократії та свободи не досягнуть цього швидше. Ярослав Ажнюк

Дрони оснащені системою TFL-1 вже використовують на фронті українські військові, про це розповів командир 58 ОМПБр Збройних Сил України, полковник Руслан Шевчук. 

Вона допомагає долати подавлення РЕБ, захоплювати та вражати ціль в складних умовах. Найбільш якісно демонструє переваги під час спеціальних місій. З нашого досвіду застосування — система, що дійсно працює. Руслан Шевчук 

Розробники додають, що TFL-1 спроєктований так, щоб його можна було виробляти в обсягах сотень тисяч одиниць на місяць, а ціна дозволяла встановити його на кожен FPV-дрон. 

Крім модулів, Четвертий Закон також постачає Лупиніс-10-TFL-1 — як окремий БПЛА, так і БпАК, що складається зі сотні 10-дюймових FPV-дронів з автономією TFL-1, наземної станції управління та допоміжного обладнання. Вони здатні вражати цілі на відстані до 30 кілометрів, несучи корисне навантаження 1 кг, а на менших відстанях — до 3,5 кг. 

Продукти компанії вже пройшли кодифікацію Міноборони України та використовуються у десятках підрозділів на фронті. Системи компанії передбачають 5 етапів автономії, а саме:

  • Донаведення останньої милі (TFL-1)
  • Донаведення для бомбардування 
  • Виявлення та ураження цілей
  • Навігація в умовах відсутності GPS
  • Автономний зліт і посадка

В подальшому “Четвертий закон” планує зробити системи, які будуть здатні створювати рої та гнізда дронів, носії безпілотників та повіністю автономні перехоплювачі БплА, від FPV на оптоволокні до шахедів і навіть крилатих ракет.

Источник материала
loader
loader