Ми зберегли економіку в умовах пандемії, а потім повномасштабної війни - Шмигаль
Ми зберегли економіку в умовах пандемії, а потім повномасштабної війни - Шмигаль

Ми зберегли економіку в умовах пандемії, а потім повномасштабної війни - Шмигаль

Україні вдалося зберегти економіку спочатку в умовах пандемії COVID-19, а потім в умовах повномасштабної російської агресії.

Про це під час виступу у Верховній Раді сказав Премʼєр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Укрінформ із посиланням на трансляцію народного депутата із парламентської фракції «Голос» Ярослава Железняка у Ютубі.

"В умовах пандемії, а потім важкої повномасштабної війни ми зберегли економіку. В Україні з'явились програми кредитної підтримки бізнесу, якої ніколи не існувало в часи нашої незалежності. За програмою 5-7-9 вже видано пільгових позик на понад ₴413 мільярдів. Урядова програма безповоротних грантів, Є- робота, допомогла створити майже 30 000 нових робочих місць. Планомірно здійснювали дерегуляцію бізнесу, скасували понад 2000 регуляторних актів у різних сферах", - зазначив Шмигаль.

Глава уряду відзначив, що Україна продовжує, незважаючи на війну, годувати понад 400 млн людей у світі. За державної підтримки українські аграрії провели чотири посівні компанії, наразі триває четвертий збір врожаю під час повномасштабної війни.

Також, як зазначив Шмигаль, Україна вийшла в лідери цифровізації та потрапила у п'ятірку світового цифрового авангарду.

"Ми зробили Україну цифровою державою. Дія - це не просто застосунок, це прояв нової філософії відносин держави і громадянина - до 30 послуг у смартфоні і понад 130 послуг на порталі... Ми перевели в цифру послуги. Є-Малятко, Є-Оселя, Є-підтримка, Є- Відновлення, Є-Підприємець і багато інших. Ми почали цифровізацією армії - Резерв+, Армія плюс, Бонус плюс, Ветеран Pro. Ми перевели в цифру процес управління", - наголосив Шмигаль.

Він додав, що у межах відбудови відновлено вже тисячі об'єктів критичної інфраструктури, серед яких лікарні, школи, а також житлові будинки, через програму Є-відновлення допомогу отримали більш ніж 115 тис. українських родин. Розпочалося гуманітарне розмінування, в обіг повернуто десятки тисяч кв км землі, площа потенційно замінованих земель від початку повномасштабної війни зменшилася на 20%.

Також уряд розпочав формування нової ветеранської політики - робота фахівців із супроводу ветеранів, підтримка ветеранських бізнесів, забезпечення захисників житлом, фізична та психологічна реабілітація.

В освіті, за словами Шмигаля, вдалося забезпечити безперервність освітнього процесу, додаткові ресурси було інвестовано у створення підземних шкіл, закупівлю шкільних автобусів, гранти на здобуття вищої освіти. Також у повному обсязі запрацювала програма медичних гарантій, розширено програму "Доступні ліки", створено систему реабілітації в країні, збільшено її пропускну здатність утричі.

Як повідомляв Укрінформ, учора, 15 липня, Денис Шмигаль подав до Верховної Ради заяву про відставку з посади Прем'єр-міністра України.

Напередодні,14 липня, Зеленський під час зустрічі із першим віцепремʼєркою-міністеркою - міністром економіки Юлією Свириденко запропонував їй очолити Кабінет Міністрів. Також Президент вважає, що досвід Шмигаля буде корисним на посаді міністра оборони в оновленому складі уряду.

Фото ілюстративне: t.me/Denys_Smyhal 

Теги за темою
Верховна Рада Економіка
Джерело матеріала
loader