/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F166381e12c53409b7e18f406c5bfdd04.jpg)
НАТО розпадається на частини: про що говорить і до чого веде новий військовий союз Великої Британії та Німеччини
Можливо, Україні вже й не варто так прагнути до НАТО з огляду на те, що відбувається навколо, припускає блогер Віктор Таран. Новий військовий союз Великої Британії та Німеччини — ще одне свідчення дефрагментації НАТО, до нього, напевно, приєднаються інші, і, можливо, Україні слід рухатися саме в цьому напрямку.
Британія та Німеччина оголосили про створення військового союзу. Чи є у ньому місце Україні?
Не слідкую за урядовими перестановками — не цікаво від слова взагалі.
Чи не єдиною новиною, яка заставляє задуматися, став факт відмови США прийняти послом нинішнього міністра оборони.
Чесно, не знаю, чим не догодив Умєров Америці. Чуток ходить багато — від його персональних якостей до звʼязків з Туреччиною та Саудівською Аравією.
Не знаю….
Але факт лишається фактом — він лишається в Україні.
Але набагато цікавіші події відбуваються сьогодні в Британії, де одвічні вороги підписують договір про спільну оборону та створення військового союзу.
Офіційно.
Прем’єр-міністр Великобританії Кір Стармер і канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підпишуть у четвер у Лондоні новий англо-німецький договір, який включає зобов’язання допомагати один одному у разі збройного нападу.
Як пише Bloomberg з посиланням на високопоставленого німецького чиновника, зобов’язання щодо взаємної оборони є реакцією як на дедалі агресивнішу Росію, так і на зростаюче занепокоєння серед європейських союзників щодо відданості США НАТО за президента Дональда Трампа.
Водночас, за словами чиновника, це не повинно замінити принцип колективної оборони, що лежить в основі основоположного договору НАТО, відомого як стаття 5.
Ну щоб не писав Bloomberg, а по факту ми бачимо дефрагментацію НАТО і створення нового військового союзу, який буде здатний реально діяти.
Це взаємовигідна історія для обох сторін. Німеччині потрібна "ядерна парасолька Британії." Британії — технології та ресурси Німеччини.
І вони вже мають реальні плани, як це досягнути. Країни взяли на себе зобов'язання поставити нову ракетну систему великої дальності – Deep Precision Strike – протягом наступного десятиліття.
Вона матиме дальність дії понад 2000 кілометрів (1240 миль) і допоможе посилити британський і європейський оборонні сектори завдяки "значним промисловим інвестиціям".
Хто міг подумати сто років тому, що через сто років одвічні вороги та лідери Антанти та Троїстого союзу домовляться між собою про спільну боротьбу проти — росії?
І це лише початок створення такого союзу. Думаю, він не обмежиться лише цими двома країнами. Ймовірно там скоро будуть скандинави, балти. Ймовірно Польща та Франція.
Тож з огляду на нові геополітичні реалії, Україна тепер має орієнтуватися в Європі не на НАТО, а на цей військово-оборонний союз.
Шлях до НАТО нам міцно закрила Америка, тож маємо ставати гнучкішими та адаптивнішими.
І нам є що запропонувати. Головне — правильно розіграти "карти".
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися із позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Наказ – якнайшвидше: НАТО оперативно розмістить додаткові комплекси Patriot в Україні
