Кривонос заявив про політичний тиск під час справи Чернишова: деталі
Кривонос заявив про політичний тиск під час справи Чернишова: деталі

Кривонос заявив про політичний тиск під час справи Чернишова: деталі

Олексій Чернишов

Директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос визнав, що під час розслідування справи щодо віцепрем’єра Олексія Чернишова був серйозний тиск на детективів і прокурорів. Водночас, за його словами, цей тиск не завадив довести справу до оголошення підозри.

Про це він заявив в інтерв’ю LB.ua.

Кривоноса запитали, чи надходили до нього сигнали від представників вищої української влади з проханням “зменшити темп” у справі, аби вона зійшла нанівець. Очільник НАБУ прямо не відповів на це запитання, однак підтвердив, що на розслідування чинився тиск.

“Тиск протягом цієї справи був дуже серйозний. І під елементами тиску можна багато чого розуміти”, — сказав він.

Кривонос наголосив, що попри перешкоди та спроби впливу, розслідування дійшло до ключового етапу — оголошення підозри високопосадовцю. За його словами, це свідчить про ефективність і незалежність антикорупційних органів.

“Ми все витримали, продемонстрували ефективність, незалежність, прийшли до результату. Нехай проміжного — підозра ще не є обвинувальним актом чи рішенням суду. Але ми вже показали, що здатні розслідувати справи такого рівня”, — зазначив директор НАБУ.

Він також підкреслив, що попереду ще змагальний процес у суді, де обидві сторони представлятимуть свої докази. Водночас Кривонос запевнив, що детективи та прокурори мають усі гарантії незалежності, щоб довести справу до завершення, незважаючи на можливі перешкоди, зокрема й з боку судової системи.

Що відомо про справу Чернишова

  • колишнього державного секретаря Мінрегіону (нині частина Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури), чинного члена правління компанії “Нафтогаз України”,

  • колишнього радника міністра,

  • колишню директорку державного підприємства,

  • забудовника, якого вважають організатором схеми,

  • співробітника будівельної компанії.

“За даними слідства, забудовник розробив схему незаконного одержання земельної ділянки у Києві під зведення житлового комплексу. Для цього звернувся до топпосадовців Мінрегіону, які створили умови для передачі землі підконтрольному держпідприємству. Воно ж у незаконний спосіб уклало з “потрібною“ будівельною компанією інвестиційні договори”, — йшлося у повідомленні.

За словами нардепа Олексія Гончаренка, тоді про підозру мали оголосити і самому Чернишову. Однак офіційного підтвердження цьому не було.

В той час сам міністр 17 червня дистанційно відкрив форум “Human capital dimension at the URC 2025. Focusing on Return and Recovery”, який відбувся у Києві.

Раніше стало відомо, що генеральний прокурор Руслан Кравченко запевнив, що не забиратиме у Спеціалізованої антикорупційної прокуратури справу щодо колишнього віцепрем’єра Олексія Чернишова, попри зміни в законодавстві.

Джерело матеріала
loader
loader