/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fbd3cdbac9dacd67817c5b689c4f07239.jpg)
Реформа антикорупційних органів України ставить під загрозу вступ до Євросоюзу - FT
Про це Financial Times сказали високопоставлені європейські чиновники, передає Укрінформ.
«У вівторок Зеленський підписав закон, який передає генеральному прокурору, якого він призначив, контроль над двома незалежними антикорупційними організаціями – НАБУ і САП. Цей крок, який, за словами президента, мав на меті викоренити російських шпигунів, викликав осуд з боку ЄС та членів G7», - пише видання.
Комісар ЄС з економічних питань Валдіс Домбровскіс, який курує фінансову допомогу Україні, заявив Financial Times, що ці два органи «мають вирішальне значення для програми реформ України і повинні діяти незалежно, щоб боротися з корупцією та підтримувати довіру громадськості».
«Наша поточна фінансова допомога Україні залежить від прозорості, судових реформ та демократичних урядів. Те саме стосується шляху України до вступу в ЄС, який також вимагатиме потужної спроможності боротися з корупцією», – сказав він.
Президент Франції Еммануель Макрон і президент Європейської ради Антоніу Кошта цього тижня провели переговори із Зеленським, щоб закликати його переглянути реформу, повідомили FT джерела, обізнані з ходом переговорів.
Корупція та незалежність судової влади вже давно є двома найбільшими проблемами Брюсселя щодо кандидатури України на вступ до блоку, який є найбільшим фінансовим донором країни, пише видання. Україна отримала статус кандидата в члени ЄС у 2022 році, але не може просунутися на шляху до членства через опір Угорщини, найбільш дружньої до Росії країни-члена ЄС, яка неодноразово накладала вето на будь-який прогрес у її офіційному вступі.
На нещодавній зустрічі 27 лідерів ЄС усі, крім Віктора Орбана з Угорщини, високо оцінили «значний прогрес», досягнутий Києвом у реформах, пов'язаних з вступом до ЄС. Вони запросили Україну зробити «наступні кроки» в процесі вступу, що передбачатиме переговори про «фундаментальні» цінності ЄС, включаючи демократичні стримувальні механізми, фінансовий контроль та інші антикорупційні вимоги. Метою було досягти прогресу, попри вето Угорщини, сподіваючись, що коли Будапешт поступиться, Україна просунеться далі на шляху інтеграції до ЄС.
Але нещодавній крок Києва підірвав ці зусилля, заявили чиновники ЄС.
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп заявив, що антикорупційні інституції України є життєво важливими для продовження реформ і прогресу на шляху до членства в Європейському Союзі.

