Сирський закликав США та ЄС надати більше ППО та дозволити удари вглиб Росії
Сирський закликав США та ЄС надати більше ППО та дозволити удари вглиб Росії

Сирський закликав США та ЄС надати більше ППО та дозволити удари вглиб Росії

Україна терміново потребує від США та Європи передачі більшої кількості систем протиповітряної оборони та ракет, а також перегляду заборони на удари України по військових цілях вглиб РФ.

Про це заявив головнокомандувач України генерал Олександр Сирський в інтерв'ю The Washington Post, передає Укрінформ.

За словами Сирського, нові поставки засобів ППО, включаючи американські Patriot, перехоплювачі дронів і легку авіацію для збиття дронів, могли б допомогти запобігти російським атакам по Україні.

«Вони (росіяни – ред.) націлюються практично на все – аеродроми, населені пункти, об'єкти інфраструктури. Тому, звичайно, нам потрібні балістичні ракети, щоб мати можливість дати ворогу гідну відсіч», – сказав Сирський.

Більше ракет середньої і великої дальності, включаючи американські ATACMS і німецькі системи Taurus, дозволили б Києву, за умови відсутності обмежень на їх використання, уповільнити виробництво російської зброї, націлившись на інфраструктуру, яка виробляє ракети і дрони, пише видання.

«Наявність будь-якої ракетної зброї сама по собі є стримуючим фактором. Я сподіваюся, що завдяки позиції президента Трампа цей процес буде набагато простішим, і... ми не матимемо тих труднощів, які були раніше», – додав Сирський.

На запитання, чи врятують нові поставки американських ракет життя українців, Сирський відповів: «Звичайно», водночас він відмовився коментувати, чи залишилися в Україні ракети ATACMS.

Окрім недостатності засобів ППО та ракет, українські військові також відчувають нестачу 155-мм артилерійських снарядів і потребують додаткових поставок броньованих машин, сказав Сирський. «У нас є високомотивовані та відважні солдати, які можуть просуватися вперед, але їм потрібні сучасні, надійні засоби захисту», – сказав він.

Коментуючи затримку у прийнятті рішення США дозволити Україні здійснити транскордонні удари з використанням ATACMS, які допомогли переломити ситуацію в Харкові, Сирський сказав: «Ми всі доклали чимало зусиль, зокрема виступили з публічними заявами, щоб пояснити та довести необхідність використання цього типу зброї великої дальності на території Російської Федерації».

Головнокомандувач також додав, що минуле літо «було для нас дійсно дуже важким». «Нас сильно критикували за те, що ми захищалися і відступали. Я мусив зробити щось, скажімо, надзвичайне», – сказав Сирський.

Після цього, за його словами, за допомогою невеликої групи командирів він розробив план операції в Курській області, яка мала б відволікти російські війська, щоб змусити їх вперше перейти в оборону на території власної країни.

Ця операція підняла бойовий дух українських військ і цивільного населення, однак критики стверджували, що цей план також залишив частину фронту вразливою для російських атак і зрештою призвів до більших територіальних втрат. Сирський заявив, що він твердо стоїть на своєму і що це був необхідний план, який зірвав плани Росії захопити більше території України і зменшив тиск на деякі частини східного фронту, які перебували у скрутному становищі.

За словами Сирського, операція на Курщині привела до загибелі або поранення щонайменше 80 тис. російських військових. Він відмовився розкрити інформацію про українські втрати, але зазначив, що вони значно менші, ніж російські.

Коментуючи оборону Покровська, Сирський сказав, що це стало можливо значною мірою завдяки рішучості українських військових і створенню бар'єрів, таких як мінні поля, які привели до 30-відсоткових втрат транспортних засобів у росіян на цій ділянці фронту.

Сирський зазначив, що залучення більшої кількості українців для оборони країни залишається серйозним викликом, і визнав, що «все, що стосується мобілізації, є дуже чутливою інформацією». Хоча обов'язковий призов стосується лише чоловіків віком від 25 до 60 років, Україна почала експериментувати з програмою мобілізації 18-24-річних. Сирський сказав, що нещодавнє опитування, яке оцінювало цю ініціативу, показало, що для більш ніж половини респондентів «мотивацією є більше грошей».

«Якщо її збільшити, буде більше бажаючих», — сказав він, зазначивши, що Росія має ресурси, щоб платити своїм контрактним солдатам значно більше.

Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп заявив, що Україна отримає зброї на мільярди доларів. За його словами зброя, яку США надішлють НАТО для підтримки України, включатиме ракетні системи та батареї Patriot.

Фото: Головне управління комунікацій ЗС України

Теги по теме
Россия война Дональд Трамп Оружие
Источник материала
loader