/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Ff765be31d665e8edeba35bf873d81b50.jpg)
Учені з’ясували, скільки у Землі насправді супутників
Земля / © Associated Press
У небі неозброєним оком можна побачити лише один супутник Землі — це Місяць. Проте він не єдиний, що має природне походження.
Про це пише Dailymail.co.uk.
Багато століть астрономи світу вважали, що Місяць є єдиним природним супутником Землі і порівняно недавно вчені розвінчали цей міф. Насправді Місяць, який ми можемо спостерігати в нічному небі, у цьому плані не єдиний.
З’ясувалося, навколо Землі обертається набагато більше супутників, ніж вважає більшість людей.
Автори нового дослідження кажуть, що Місяць може створювати власні крихітні мінімісяці. Моделювання показало, що багато з викинутих каменів з Місяця можуть бути тимчасовими супутниками, а деякі з них можуть кружляти навколо Землі тривалий час.
Розрахунки астрономів показують, що в будь-який момент часу навколо Землі обертається щонайменше шість супутників, народжених Місяцем. У середньому вони обертаються навколо Землі протягом 9 місяців, а потім переміщаються на орбіту навколо Сонця. Але через крихітні розміри і високу швидкість руху такі об’єкти виявити складно.
Роберт Джедіке, дослідник з Гавайського університету, сказав: «Це щось на кшталт квадратного танцю, де партнери регулярно змінюються, а іноді на деякий час залишають танцпол».
Раніше повідомлялося, що Землянесподівано змінила ритм — вчені фіксують прискорення обертання. Головним гальмом у цьому процесі вважається Місяць. Його гравітаційна взаємодія щороку гальмує обертання на близько 1,8 мілісекунди.

