Вчені знайшли засіб проти вірусу, що викликає рак крові
Препарати тенофовіру та долутегравіру для лікування ВІЛ ефективно пригнічують передачу маловідомого вірусу HTLV‑1, здатного викликати рак крові. Як повідомляє «Главком», це продемнструвало дослідження, опубліковане в журналі Cell.
В експерименті використовувалися «гуманізовані» миші, імунна система яких була запозичена з людських клітин. Після курсу лікування двома препаратами вірус практично припиняв активність усередині Т-клітин.
За словами вчених, HTLV-1 можна вважати «родичем» ВІЛ, оскільки він вражає ті ж клітини імунної системи. Вірус може довгі роки залишатися в організмі, поступово провокуючи тяжкі наслідки, зокрема до Т-клітинної лейкемії (вид раку крові) та хронічного запалення спинного мозку.
Зазначається, що досі не існувало ні вакцини, ні ефективної терапії, здатної сповільнити або зупинити прогрес HTLV-1.
Під час роботи дослідники також протестували новий підхід: поєднання противірусних препаратів із блокаторами білка MCL‑1, який відповідає за виживання заражених клітин. Така комбінація дозволила вибірково знищити інфіковані клітини, не торкаючись здорових.
«Це дає надію не тільки на профілактику HTLV-1, а й на можливе лікування вже інфікованих пацієнтів» , – підсумували автори дослідження.
До слова, дослідники з Пенсильванського університету заявили, що смертельний грибок, який раніше пов’язували з «прокляттям фараонів», можна використовувати в боротьбі з раком.

