/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fc03ba42236e62fad66d19387ad720f8b.jpg)
Як виступати публічно і не боятися: секрети успішного спікера
Ви дізнаєтеся:
Бути блогером або коучем - дуже популярне заняття в сучасному світі. Але не в кожного вийде легко і невимушено говорити на камеру або виступати перед публікою.
Міжнародна консультантка та авторка книг з етикету Джаміла Мусаєва на своєму Youtube-каналі розповіла, як правильно виступати публічно.
Важливі принципи публічного виступу
Мусаєва розповіла, що публічний виступ зародився в Стародавньому Єгипті, але як мистецтво сформувався в Стародавній Греції. Потім він розвивався в Стародавньому Римі, де оратор Цицерон став символом риторичної майстерності. З часів античності мистецтво мови стало найважливішою частиною освіти та виховання особистості.
Якщо ви виступаєте перед публікою, ваша промова насамперед має бути структурованою та переслідувати одну з трьох головних цілей:
Іноді виступи можуть поєднувати ці цілі - наприклад, одночасно інформувати та переконувати.
Чому важко виступати на публіці
Відчувати страх через виступ перед публікою цілком нормально і природно.
Ми боїмося помилитися і бути осміяними або бути недостатньо компетентними. Також у нас можуть бути побоювання, що ми здамося аудиторії невпевненими в собі. Також завжди є ризик зіткнутися з більш обізнаними слухачами, які можуть поставити запитання, на яке ми не зможемо відповісти.
Боязнь публічних виступів називається глософобією. Це форма тривожного розладу, а не хвороба. Глософобію можна подолати за допомогою підготовки та практики.
Як виступати публічно та не боятися
Щоб не боятися аудиторії, потрібно підготуватися до виступу.
Правило №1. Вивчіть свою аудиторію: вік, стать, культуру, рівень освіти, інтереси. Це допоможе адаптувати стиль і мову.
Приклади та лексика мають бути релевантними та зрозумілими вашій аудиторії.
Використовуйте особисті історії та спільні точки дотику для встановлення довіри.
Правило №2. Ретельно вивчіть тему.
Важливо не просто запам'ятати факти - потрібно відчути тему. Справжній інтерес і пристрасть заразливі. Навіть без великої кількості даних, ваша енергія здатна залучити аудиторію.
Правило №3. Структуруйте промову. Вона має складатися з кількох частин:
Мусаєва радить використовувати риторичні прийоми, наприклад, анафору - повторення ключової фрази для посилення ефекту.
Як приклад експертка навела знамениту фразу з промови Мартіна Лютера Кінга, яку він виголосив 28 серпня 1963 року під час Маршу на Вашингтон за робочі місця і свободу. У своїй промові Кінг багаторазово повторював фразу "I have a dream". Ця фраза стала символом боротьби за громадянські права і рівність у США.
Правило №4. Ваше тіло - частина мови. Жести, міміка, постава, переміщення сценою, зоровий контакт - усе це впливає на аудиторію.
Основні поради:
Щоб почуватися впевнено, репетируйте свою промову перед дзеркалом, перед друзями, по Zoom. Виступи найкращих ораторів відрепетировані до дрібниць.
Знайдіть собі рольову модель. Ваш улюблений оратор, його стиль мови, постава, жести можуть надихнути вас.
Мусаєва також додала, що впевненість приходить із досвідом. Це важливо пам'ятати і не здаватися на початку шляху.
Раніше Главред писав про етикет електронної пошти, а саме: який логін не варто обирати для робочої пошти, як почати електронний лист і чому важливо завжди писати тему листа.
Вам також може бути цікаво:
Хто така Джаміла Мусаєва
Джаміла Мусаєва - міжнародна консультантка з етикету, авторка, підприємиця і мама двох дітей. Веде канал на YouTube, на який підписані понад мільйон людей.
"Моя пристрасть - освіта за межами традиційного шкільного середовища. Ось чому я привнесла свій досвід на YouTube, прагнучи надати вам безцінні знання та поради, які виходять за рамки звичайної шкільної програми", - пише Джаміла в описі свого каналу.
Дівчина родом з Азербайджану і публікує відео на різноманітні теми: правила хорошого тону, саморозвиток, стиль життя, догляд за обличчям і тілом, азрбайджанська культура і традиції.

