Десятки тисяч людей вийшли на ЛГБТ-прайд у Берліні, — DW
Десятки тисяч людей вийшли на ЛГБТ-прайд у Берліні, — DW

Десятки тисяч людей вийшли на ЛГБТ-прайд у Берліні, — DW

Учасники прайду закликали до кращого захисту ЛГБТ-спільноти й до рівності.

У суботу, 26 липня, у Берліні пройшов 47-й ЛГБТ-прайд Christopher Street Day (CSD). Десятки тисяч людей взяли участь у прайді, який пройшов під гаслом «Більше ніколи не мовчати». Про це пише українська служба Deutsche Welle з посиланням на dpa.

Вулицями німецької столиці рухалися близько 100 різних пішохідних груп та 80 платформ, за маршем спостерігали тисячі глядачів.

Учасники прайду закликали до кращого захисту ЛГБТ-спільноти й до рівності. Під час маршу вони також згадали про дебати щодо підняття райдужного прапора на будівлі Рейхстагу, де розташований Бундестаг.

Голова Бундестагу Юлія Клекнер раніше вирішила не підіймати веселковий прапор над парламентом, як це було в попередні роки. Її рішення підтримав канцлер Німеччини Фрідріх Мерц, який сказав, що німецький парламент — «не цирк шапіто».

У відповідь на такі заяви політиків деякі учасники прайду несли плакати з написами «Саме мій цирк» або «Ласкаво просимо до циркового намету любові, справедливості та свободи, пане Мерц» та іншими.

На узбіччі маршруту прайду зібралася невелика контрдемонстрація ультраправих під гаслом «проти терору CSD». За оцінками поліції, в ній взяло участь 30-50 людей. 

Вони тримали символіку руху «Німецька молодь вперед», який Берлінське бюро захисту Конституції класифікує як ультраправий, екстремістський і спрямований на насильство. Шістьох учасників цієї акції затримали за порушення законів про зброю і вибухові речовини.

В іншому районі Берліна відбулася акція під назвою «Інтернаціоналістичний квір-прайд за визволення». Він відзначився не ЛГБТ-тематикою, а пропалестинськими і антисемітськими гаслами, палестинськими прапорами і символікою, а також агресивною поведінкою учасників. За оцінками поліції, в цій демонстрації взяли участь близько 10 тисяч людей.

Фото: Bernd von Jutrczenka / dpa / picture alliance

Читайте також
Чому прайд важливий навіть під час війни
У Польщі відкрили перший музей, присвячений історії ЛГБТК+
Росія заборонила та оголосила екстремістським «міжнародний рух ЛГБТ»
У центрі Львова побили трансгендерну військову. Поліція відкрила справу, нападник попросив вибачення
«Рейтинг»: 25% українців негативно ставляться до ЛГБТ-осіб, які служать у ЗСУ
Засновниця «Маршу жінок» Олена Шевченко отримала відзнаку «Жінка року» від журналу «TIME»
Як ЛГБТ-активісти протистоять вторгненню Росії в Україну
Видимість ЛГБТ-військових: війна за країну, війна за рівні права
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Германия
Источник материала
loader
loader