/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F170b14bd14176bd0c5b6d410f6a37037.jpg)
Європа може втратити важливого постачальника газу
Чому Катар може відмовити ЄС у постачанні газу?
Про це свідчить лист Катару до уряду Бельгії, пише 24 Каналз посиланням на Reuters.
Катар є третім за величиною експортером зрідженого природного газу у світі після США та Австралії. Від початку вторгнення Росії в Україну у 2022 році Катар забезпечував від 12% до 14% потреб Європи в ЗПГ.
У листі до уряду Бельгії від 21 травня міністр енергетики Катару Саад аль-Каабі заявив, що країна реагує на директиву ЄС про належну корпоративну перевірку у сфері сталого розвитку. Вона зобов’язує великі компанії, що працюють у ЄС, виявляти й усувати порушення прав людини та екологічні проблеми у своїх ланцюгах постачання.
У листі також йдеться, що якщо подальші зміни до директиви не будуть внесені, то Держава Катар і QatarEnergy не матимуть іншого вибору, крім як серйозно розглянути альтернативні ринки поза межами ЄС для свого ЗПГ та іншої продукції, які пропонують стабільніше й привітніше бізнес-середовище.
Зверніть увагу! Європейська комісія також отримала лист від Катару, датований 13 травня, і наразі депутати Європарламенту та країни-члени ЄС ведуть переговори.
Брюссель раніше цього року запропонував зміни до директиви, щоб зменшити обсяг вимог, зокрема:
- відтермінувати набуття чинності на рік (до середини 2028 року);
- обмежити глибину перевірок, які компанії повинні проводити в межах своїх ланцюгів постачання.
Компанії, що не дотримаються вимог, можуть бути оштрафовані на суму до 5% від їхнього глобального обороту.
Катар заявив, що запропонованих змін недостатньо,
– пише Reuters.
У листі аль-Каабі зазначив, що Катар особливо стурбований вимогою директиви щодо наявності у компаній плану переходу, узгодженого з метою утримання глобального потепління в межах 1,5 градуса за Цельсієм. Річ у тім, що ні Катар, ні QatarEnergy не мають планів досягти вуглецевої нейтральності в найближчому майбутньому.
Зауважте! У додатку до листа Катар запропонував вилучити з директиви положення, яке містить вимогу щодо планів кліматичного переходу.
