/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8cfc2973e773b43f5fedc614f977c8fa.jpg)
Рух «Чесно» отримав відповіді на звернення тільки від 27% народних депутатів
Про це повідомила аналітик Руху "Чесно" Софія Лазарова під час презентації в Укрінформі дослідження "Як народні депутати комунікують з громадянами під час війни".
"За даними УправлінняВерховної Ради з питань звернень громадян, за останні два роки до народних депутатів надійшло понад 1 мільйон звернень від громадян. При цьому 70% цих звернень надійшли в електронному вигляді. Це дуже велика цифра, яка означає, що десятки тисяч громадян шукають відповіді на різні питання чи шукають шляхи вирішення певних проблем, звертаючись до народних депутатів з цього приводу", - зазначила Лазарова.
За її словами, Рух "Чесно" також направив звернення до всіх парламентаріїв, проте відповіді отримали тільки від 27% з них.
"Ми вирішили перевірити, як цей процес відбувається, і звернулися до всіх чинних на момент проведення дослідження депутатів на їхню офіційну електронну пошту, вказану в профілях на сайті Верховної Ради, з однаковим зверненням. Але результати були не зовсім втішними: відповіді на звернення надали лише 27% народних депутатів. Решта через електронну пошту з нами не прокомунікували. Деякі народні депутати лист прочитали, але не дали на нього відповідь. Також ми побачили, що у 15 народних депутатів є певні проблеми з доступом до пошти", - сказала аналітик.
Вона уточнила, що не надійшли відповіді ні від голів парламентських комітетів, ні від представників керівництва Верховної Ради, ні від більшості очільників фракцій та депутатських груп.
Експерти відзначають, що на сайті ВР є зручна форма подання звернення до народного депутата - з реєстрацією в електронному кабінеті громадянина та авторизацією через "Дію". Проте, на думку дослідників, система має низку технічних "пасток" і недосконалостей.
"Є форма, яка містить такі поля, як "Тема" і "Текст звернення". Можна не замислюватись про те, як саме оформити звернення згідно з вимогами закону. Проте були і певні пастки. Зокрема, сам процес відправки звернення вимагав кількаразового підтвердження. Це такий процес, коли ти маєш запевнити систему в тому, що ти справді цього хочеш. По-друге, на сторінках народних депутатів і на офіційному сайті Верховної Ради посилання на цю систему не вказано. Натомість вказана електронна пошта, через яку ми зовсім не могли з ними зв'язатися", - зауважила Лазарова.
Результати дослідження також засвідчили, що через відсутність прямих трансляцій засідань народні депутати стали активніше повідомляти про те, що відбувається в парламенті і комітетах, найчастіше - через Фейсбук та Ютуб.
"Найпопулярнішою соцмережею серед народних депутатів виявився Фейсбук. У Фейсбуці профілі мають понад 300 народних депутатів. Більшість активно їх ведуть, а сумарна аудиторія депутатів становить понад 10 мільйонів підписників. На другому місці - Ютуб, там 137 народних депутатів мають свої канали, але менше половини з них активно їх ведуть", - додала експерт.
Як повідомляв Укрінформ, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що 54 народні депутати дев'ятого скликання були достроково позбавлені повноважень.
Більше фото Укрінформу тут
