Українська компанія представила у Стамбулі мінувальний дрон «Тримінер»
Українська компанія представила у Стамбулі мінувальний дрон «Тримінер»

Українська компанія представила у Стамбулі мінувальний дрон «Тримінер»

Українська компанія «Роботизовані комплекси» презентувала на Міжнародній виставці оборонної промисловості IDEF 2025 у Стамбулі новий тип наземного безпілотника — мінувальний дрон «Тримінер». Унікальність його в укладанні мін з коліс та повній відсутності зварних швів.

Про проєкт у коментарі Укрінформу розповів засновник та генеральний директор компанії «Роботизовані комплекси» Ігор Чайківський.

«Особливість цього дрона в тому, що міни розміщені не лише в корпусі, а й у колесах. Ідея використовувати простір усередині коліс навіяна досвідом ще часів Давнього Риму — тоді зброю також приховували в колесах колісниць. Така конструкція має свої переваги: зокрема, центр ваги знижується, що підвищує стійкість машини та її прохідність», - зазначив Чайківський.

Українська компанія представила у Стамбулі мінувальний дрон «Тримінер» - Фото 1 Українська компанія представила мінувальний дрон «Тримінер» / Фото: Ольга Будник. Укрінформ

Вага представленого на IDEF-2025 дрона-мінувальника 80 кг. Він може переносити три міни загальною вагою до 35 кг, здійснює скидання бойового заряду за допомогою обертового механізму.Дрон керується дистанційно, працює від стандартних батарей, а його конструкція дозволяє трансформувати його в логістичний дрон або навіть використовувати як дрон-камікадзе. Радіус дії – 10 км. Базова вартість — близько 120 тисяч гривень.

«Його перевага в тому, що він легкий, створений із використанням доступних матеріалів. Використання алюмінію, зокрема, дозволило зменшити вагу конструкції. Відповідно, зменшення ваги дало змогу використати три колеса, а не чотири», - пояснив гендиректор.

Дрон-мінувальник «Тримінер» може працювати як вдень, так і вночі завдяки камері нічного бачення. Його унікальність у повній відсутності зварних швів.

«Весь корпус виконаний без жодного зварного шва. Він як конструктор: легко збирається, легко складається. Це дуже пришвидшує і здешевлює процес виробництва або навіть ремонту. Висока арка, яка також зйомна, забезпечує видимість у високій траві», - додав Чайківський.

На його переконання, в сучасному бою все більше використовуватимуться роботизовані системи, які є мобільними та гнучкими для виконання завдань в різних умовах, забезпечують досягнення цілей при відносно незначних витратах.

Також він повідомив, що «Роботизовані комплекси» розпочали серійне виробництво безпілотного гусеничного дрона «Мураха» і працює над новими розробками, що мають на меті зберегти життя наших військових і полегшити їм виконання завдань.

«Наша компанія відома як виробник дрона «Мураха». Це доволі складний технологічний продукт, ключова відмінність якого - унікальна одноступенева гідроелектрична трансмісія, що дає змогу керувати двома гусеницями за допомогою лише одного мотора. У «Мурасі» є й унікальні речі – акумулятори власного виробництва, системи охолодження та підгріву, чого немає в інших дронах. Ці нововведення дають великий запас ходу, знижують енергоспоживання і підвищують надійність системи в польових умовах», - зазначив Чайківський.

Фото надані компанією «Роботизовані системи»
Фото надані компанією «Роботизовані системи»

«Мураха» — це логістична платформа, здатна перевозити понад 500 кг вантажу на відстань до 40 км. Дрон має активну підвіску з амортизаторами, що забезпечує йому високу прохідність і на нерівній місцевості. Внутрішні електричні з'єднання побудовані без пайки — замість неї використовуються спеціальні промислові з’єднання, здатні витримувати високі вібраційні навантаження.

«На базі «Мурахи» створено кілька спеціалізованих модулів, зокрема дрон «Плющ» - телекомунікаційний апарат із 10-метровою щоглою, призначений для встановлення антен, радарів і ретрансляторів. Усі наші розробки мають одну мету - зберегти життя та полегшити виконання завдань захисниками України, замінити їх там, де це можливо. Завдання має бути виконане, навіть якщо дрон з неї повернути не вдасться», - пояснив Чайківський.

Фото надані компанією «Роботизовані системи»
Фото надані компанією «Роботизовані системи»

Компанія зараз працює над дронами «Богомол» та «Сорока», проте деталі наразі не розкривають.

Фото надані компанією «Роботизовані системи»
Фото надані компанією «Роботизовані системи»

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна оборонна виставка IDEF - відомий у світі потужний міжнародний майданчик для презентації продукції оборонно-технічної сфери, який охоплює близько 1,5 тисячі компаній з виробництва техніки та озброєння з понад 50 країн. Вона пройшла у Стамбулі 22-27 липня.

Фото: Ольга Будник / Укрінформ

Більше наших фото тут

Источник материала
loader
loader