Промислова інфляція в Україні уповільнилася утричі за два місяці
В Україні у липні 2025 року зафіксовано подальше уповільнення промислової інфляції. За даними Державної служби статистики, ціни виробників промислової продукції зросли на 4,7% у річному вимірі. Для порівняння: у червні цей показник становив 13,1%, а у травні — 28,9%. Таким чином, темпи зростання вартості промислової продукції скоротилися майже утричі за два місяці.
У помісячному розрізі індекс цін виробників у липні склав 100,7% від рівня червня, що свідчить про відносну стабільність із мінімальним підвищенням.
Ключовим драйвером липневого зростання стала добувна промисловість. Зокрема, ціни на видобуток сирої нафти та природного газу піднялися на 8,3% порівняно з попереднім місяцем. Це може бути пов’язано як із коливанням світових цін на енергоресурси, так і з внутрішніми виробничо-логістичними факторами.
Водночас у низці секторів зафіксовано зниження. Так, видобуток металевих руд подешевшав на 1,3%, а виробництво коксу та продуктів нафтоперероблення знизилося на 3,4%. Це певною мірою компенсувало загальний тиск з боку енергетичного сегмента.
Аналітики відзначають, що сповільнення промислової інфляції є позитивним сигналом для економіки. Ціни виробників безпосередньо впливають на собівартість продукції, а отже, й на кінцеві споживчі ціни. Зменшення темпів їхнього зростання може допомогти стабілізувати інфляційні очікування бізнесу та домогосподарств.
Водночас ризики залишаються. Українська промисловість значною мірою залежить від енергетичного ринку, який нині перебуває під впливом як світових цінових трендів, так і військових факторів, що створюють додаткову невизначеність.
Економісти також зауважують, що здешевлення у металургійному секторі й нафтопереробці може свідчити про слабкий внутрішній попит, що є викликом для відновлення економіки у воєнних умовах.

