/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fe1cc18a0c6fc85a0be5fad2535061845.jpg)
Природна аномалія Львівщини: у лісах з’явилася справжня пустеля
Бродівська Сахара / © wikipedia
Посеред мальовничих лісів Львівщини розташована справжня аномалія природи — піщана місцевість, яку називають «Бродівською Сахарою». Ця територія різко контрастує з навколишнім середовищем і нагадує маленьку пустелю серед зеленого краю.
Про це пише 24 канал.
Це невелика пустеля, яка простягається на площі близько 5 гектарів у Бродівському районі, неподалік села Ражнів.
Особливість цієї території полягає в різкому контрасті: довкола — густі ліси та озера, а посередині — справжні піщані бархани. Виявили пустелю лише у 2020 році, коли в рамках досліджень Національного природного парку «Північне Поділля» спеціалісти натрапили на унікальну ділянку.
Зараз це місце активно відвідують туристи. Щоб дістатися сюди, слід спершу приїхати до міста Броди, а далі — рухатися до Ражнева. Від села до пустелі веде пішохідний маршрут через ліс.
Відвідати «Бродівську Сахару» можна як у складі туристичних груп, так і самостійно. Екскурсії сюди організовують кілька компаній, але багатьом мандрівникам подобається досліджувати пустелю без посередників. Оптимальний час для поїздки — весна та осінь: спека не надто виснажує, а краєвиди залишають незабутнє враження.
Окрім мальовничих барханів, ця територія приховує й іншу цікавинку — рідкісні рослини, що виростають у піщаному середовищі. Це робить пустелю цінною природною пам’яткою, а тому відвідувачам слід бути особливо обережними, щоб не зашкодити її крихкій екосистемі.
Шоколадний яблучний пиріг / © CreditsЧитати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →
Читати публікацію повністю →

