Інтернет працюватиме до 72 годин навіть без світла: українцям пояснили, як лишатися на зв'язку
Інтернет працюватиме до 72 годин навіть без світла: українцям пояснили, як лишатися на зв'язку

Інтернет працюватиме до 72 годин навіть без світла: українцям пояснили, як лишатися на зв'язку

Українці мають можливість зберігати доступ до домашнього інтернету протягом 72 годин під час відключень електроенергії. Це можливо завдяки технології оптоволоконного підключення xPON, тоді як традиційне підключення (FTTX) практично не забезпечує доступ до інтернету під час блекауту.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України. Спеціалісти пояснили основні відмінності між цими двома технологіями – за типом кабелю, підключення, залежністю під живлення та іншими характеристиками.

Підключення

  • FTTX: оптика до будинку, у кожному будинку потрібне активне обладнання з резервним живленням. Якщо відмовляє один елемент – падає вся лінія.
  • xPON: оптика прямо в помешкання, немає проміжних активних елементів. Мережа зберігає роботу навіть під час відключень.

Тип кабелю

  • FTTX: оптоволокно (скло) заводиться в багатоквартирний будинок, а в окремі помешкання – мідні (біметалеві)  кабелі.
  • xPON: оптоволокно заведено безпосередньо в квартиру.

Енергозалежність

  • FTTX: кожен вузол потребує живлення та акумуляторів, середня автономність – близько 4 години.
  • xPON: живлення потрібне лише на центральному вузлі провайдера, який може бути зарезервований до 72 годин.

Витрати на підтримку

  • FTTX: високі, пов’язані з необхідністю обслуговування численних акумуляторів.
  • xPON: значно нижчі, резервується лише центральний сервер/вузол.

Стабільність

  • FTTX: залежить від наявності електрики у будівлі – відключення погіршує або зупиняє зв’язок.
  • xPON: незалежна від електропостачання, тому забезпечує стабільний зв’язок під час блекаутів.

xPON (пасивна оптична мережа) – це сучасний стандарт підключення до інтернету, який дозволяє значно знизити енергоспоживання пристроїв, завдяки чому мережа може функціонувати навіть у разі відключення світла. Головна умова – під’єднати роутер та оптичний термінал (ONU) до повербанка.

Источник материала
loader
loader