Херсонщина потребує броньованих «швидких» - Прокудін
Херсонщина потребує броньованих «швидких» - Прокудін

Херсонщина потребує броньованих «швидких» - Прокудін

Херсонщина потребує броньованих «швидких» для обслуговування викликів населення в зоні активних бойових дій.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі написав начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін з посиланням на інформацію, оприлюднену ним під час зустрічі з міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, який відвідав область.

«Озвучив і потребу у броньованих «швидких» для обслуговування викликів населення в зоні активних бойових дій», - йдеться у дописі.

Як зазначається, Ляшко відвідав чотири заклади охорони здоров’я в Херсоні, оцінив доступність медичних послуг, оглянув, як здійснюється прийом у «підземних лікарнях» та проводяться ремонтні роботи в одному з укриттів за сприяння Міжнародного комітету Червоного Хреста України.

За словами Прокудіна, під час особистої зустрічі з міністром вони обговорили фінансування закладів охорони здоров’я, зокрема йшлося про можливість контрактування з НСЗУ за різними пакетами та підвищувальний коефіцієнт для деяких лікарень. Також розглянули проблемні питання кадрового потенціалу в закладах охорони здоров'я та можливість надання пріоритету медичним працівникам з окупованих територій, які нині працюють на території активних бойових дій.

Наголошується, що серед важливих питань - створення безпекових умов у закладах охорони здоров’я шляхом організацій «лікарень під землею». У межах державної субвенції в області вдалося реалізувати три проєкти щодо облаштування «лікарень під землею», загалом сьогодні вже створено 14 таких медичних закладів. У 2026 році на черзі ще два об’єкти, на яких уже найближчим часом розпочнуть проведення підготовчих будівельних робіт.

Крім того, як розповів Прокудін, є домовленість, що Міністерство охорони здоров’я разом із партнерами продовжить забезпечувати лікарні регіону критично необхідним обладнанням. Зокрема вже є угода щодо надходження та графіки поставки магнітно-резонансного томографа та стаціонарного мамографа.

Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині у Станіславській громаді російський дрон убив медпрацівницю.

Фото: МОЗ

Теги по теме
Медицина
Источник материала
loader
loader