Під час вечірнього засідання 5 липня у Верховній Раді України вперше ухвалили закон без участі найбільшої фракції "Блок Петра Порошенка".
За закон про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення офіційної публікації законів України та інших нормативно-правових актів проголосувало 240 депутатів, повідомляється на офіційному сайті парламенту.
За закон проголосувало лише 10 депутатів БПП, серед яких Сергій Лещенко, Мустафа Найєм та Світлана Заліщук, які вже давно не голосують відповідно до позиції фракції, однак не можуть її покинути через те, що були обрані за партійними списками і в разі виходу з БПП втратять мандати.
За закон майже у повному складі проголосували фракції "Народний фронт", "Батьківщина", "Опозиційний блок", "Самопоміч", "Радикальна партія Олега Ляшка", а також групи "Воля народу" та "Відродження".
Після голосування голова Верховної Ради Андрій Парубій скликав нараду голів фракцій.
Після неї він закрив засідання, а очільник "Радикальної партії" Олег Ляшко заявив, що порозумітися керівникам фракцій не вдалося, натомість у країні стає очевидною політична криза.
Ляшко звинуватив президента Петра Порошенка в намаганнях узурпувати владу та закликав главу держави внести нове подання на 13 членів ЦВК.
Про монополізацію влади і політичну кризу також заявили і представники "Опозиційного блоку", груп "Відродження" та "Волі народу", фракцій "Батьківщини" та "Самопомочі".
Через це фракція БПП оголосила бойкот та заявила, що не голосуватиме за жоден законопроект, доки не буде оновлено Центрвиборчком.