/https%3A%2F%2Fimg.tsn.ua%2Fcached%2F1575537373%2Ftsn-87394d020f46df1bdfb04b5785c6f4e0%2Fthumbs%2F550xX%2Fbb%2F0c%2F731564318f9e0ab2bcab6471e8c70cbb.jpeg)
Зеленський підписав останній закон, необхідний для анбандлінгу "Нафтогазу": про що йдеться
9 грудня президент України Володимир Зеленський підписав закон для проведення анбандлінгу "Нафтогаз".
Про підписання закону 2359-1 йдеться сайті парламенту, також про це повідомляють на сайті глави держави.
"Цей закон – останній з тих, які необхідно було ухвалити для завершення процесу створення незалежного оператора газотранспортної системи відповідно до європейських правил", - повідомляє пресслужба президента.
За документом, для виконання зобов'язань по відділенню оператора ГТС до 2021 року передбачено звільнити від ПДВ операції з передачі з балансу платника податку на баланс іншої юридичної особи майна, що знаходиться у держвласності в складі магістральних газопроводів, і всіх об'єктів і споруд, пов'язаних єдиним технологічним процесом.
Згідно з документом, до 2022 року відкладається установка касового методу визначення дати виникнення податкових зобов'язань та податкового кредиту за операціями з поставки/придбання майна, яке перебуває у держвласності, в складі магістральних газопроводів, і всіх об'єктів і споруд.
Також у законі прописано, що до 2021 року відкладається виключення з визначення поставки товарів – операції з надання (передачі) і повернення за договором позики природного газу, що використовується для забезпечення діяльності з транспортування природного газу магістральними газопроводами, якщо ці операції проводяться з метою відокремлення оператора ГТС.
Зазначимо, анбандлінг "Нафтогазу" необхідна умова для того, аби Україна могла укласти новий контракт про транзит газу з Росією за європейськими правилами.
Раніше Зеленський підписав ще один закон про анбандлінг - 2239-1, про відокремлення діяльності з транспортування природного газу в структурі "Нафтогазу".
Що передбачає закон і для чого він потрібен:.
- після підписання документу Україна повинна встигнути отримати погоджену ЄС сертифікацію нового оператора ГТС до кінця року (і кінця чинного контракту з російським "Газпромом");.
- не йдеться про приватизацію ГТС.
Вона на 100% залишиться у власності держави;.
- "Нафтогаз" перестане бути монополістом у магістральному транспортуванні газу.
Від 1 січня 2020 року "Нафтогаз" не матиме жодного впливу на операційну діяльність нового незалежного оператора;.
- представники Енергетичного співтовариства підтвердили, що ці законодавчі зміни повністю відповідають вимогам Третього енергопакету ЄС і закликали українську владу ухвалити їх якомога швидше;.
- без цих законодавчих змін Україна не встигне підготувати нового оператора, який має підписати новий контракт з "Газпромом".
Росія матиме підстави сказати, що українська сторона не готова працювати за європейськими правилами;.
- тоді будь-які майбутні відносини з "Газпромом" будуть відбуватися на умовах Росії, а не на основі європейських директив, які захищають учасників ринку в ЄС і можуть так само захищати українців.

