Про це заявив Максим Нефьодов, очільник митниці, на своїй сторінці у Facebook.
«Ми маємо такі показники незважаючи на те, що у січні 2020 року, у порівнянні з січнем 2019 року, оподатковуваний імпорт зменшився на 5,3% з 5,2 тис.
т до 4,9 тис.
т», — розповідає Нефьодов.
Варто додати, що наразі Україна продовжує зменшувати ставки мита на товари європейського походження в рамках виконання Угоди про Асоціацію з ЄС (з цього року середньоарифметична ставка мита становить 0,459%) і митниця надає відповідні преференції українським імпортерам.
За словами Максима Нефьодова рівень митної вартості оподатковуваного імпорту збільшився на 6% з 0,72 $/кг до 0,76 $/кг.
«Жодних преференцій мінімізаторам та сірим імпортерам — за рахунок контролю за визначенням митної вартості у січні 2020 року, у порівнянні з січнем 2019 року, рівень митної вартості оподатковуваного імпорту збільшився на 6%», — запевняє керівник.
Очільник ДМС зазначає, що контрабандисти теж змушені декларувати товари.
«У порівнянні з відповідним періодом 2019 року у два та більше разів збільшились обсяги декларування мобільних телефонів, взуття, комп’ютерної техніки тощо», — стверджує Нефьодов.
У Державній міграційній службі прогнозують пожвавлення зовнішньоекономічної активності у лютому — і відповідний ріст надходжень до державного бюджету.
«Хоч укріплення гривні та падіння цін на сировинні товари не сприяли виконанню бюджетного розпису на січень, ми очікуємо пожвавлення зовнішньоекономічної активності у лютому.
У січні мали досить низькі показники, але далі фіксуємо пристойні темпи зростання.
Наприклад, 3 лютого щоденні збори сягнули вже 2,1 млрд грн», — підкреслює Максим Нефьодов.