В Італійський регіон Марке вже відлетіло 20 українських медиків для того, аби допомогти країни боротися з новою коронавірусною інфекцією COVID-19.
Про це заявили міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає пресслужба МВС.
Всі лікарі полетіли добровільно.
За декілька днів Україна також направить в Італію гуманітарну допомогу – спеціальний вантаж дезінфекторів.
"Для нас це важливий крок, правильно допомагати друзям в скрутні часи.
Це вияв солідарності і конкретної допомоги.
В Італії працюють багато українців, по неофіційним даним, близько 100 з них знаходяться в реанімаціях.
Допомагаючи Італії, ми допоможемо собі.
І дуже важливо – українські фахівці здобудуть безцінний досвід лікування коронавірусу", - сказав Аваков.
Очільник МВС також зазначив, що за два дні в Італію буде направлена гуманітарна допомога:.
"Це будуть спеціальні спиртові дезінфектори, оскільки наших запасів достатньо, щоб наповнити внутрішній ринок та можемо передавати партнерам в Європі.
Ми готуємо ще вертоліт-реанімацію, він також вилетить на допомогу італійцям.
Ми розраховуємо, що ці місії триватимуть два тижні, наші медики повернуться, пройдуть всі процедури безпеки та будуть передавати досвід", - додав він.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зазначив, що медики, які відправляються в Італію, забезпечені всіма необхідними засобами індивідуального захисту.
"Ми будемо постійно тримати зв’язок з нашими лікарями в Італії, щоб всі напрацювання, які є в лікуванні цієї хвороби, ми могли використовувати в Україні.
В Італію полетіли інфекціоністи, реаніматологи, хірурги, анестезіологи, ендокринологи, невропатологи та медичні сестри, тобто всі ті, хто займається лікуванням цієї хвороби", - сказав Максим Степанов.
Посол Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа висловив подяку президенту України Володимиру Зеленському, міністру внутрішніх справ Арсену Авакову та міністру охорони здоров’я Максиму Степанову за таку необхідну італійським лікарям допомогу та підтримку.
"Українські медики, які будуть 14 днів працювати, допомагати італійським лікарям та отримувати досвід, які вони зможуть використовувати далі.
Цей внесок італійська сторона дуже цінить", - зазначив Давіде Ла Чечіліа.
Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб.
Але це не стосується заходів державної необхідності.
Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів.
Також Україна закриває кордони.
Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено.
Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.
За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня.
3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19.
Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області.
Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії.
Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом.
Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях.
Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях.
Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше.
За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.
Приєднуйтеся до ТСН.
ua у Telegram!.