"Тяжкий епізод нашої нової історії": Зеленський звернувся до українців у шості роковини трагедії в Одесі
"Тяжкий епізод нашої нової історії": Зеленський звернувся до українців у шості роковини трагедії в Одесі

"Тяжкий епізод нашої нової історії": Зеленський звернувся до українців у шості роковини трагедії в Одесі

Сьогодні, 2 травня, президент України Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди 6-ї річниці загибелі людей під час масових акцій в Одесі.

Звернення глави держави оприлюднене в його офіційному телеграм-каналі.

"Одеса – місто відкритих і щирих людей, неповторного колориту та особливого "одеського" оптимізму. Одеса – це синонім добра, тепла й сонця. Та, на превеликий жаль, 2 травня 2014 року в історію цього прекрасного міста була вписана трагічна, кривава сторінка. Сьогодні – шоста річниця загибелі людей під час масових акцій в Одесі. Я висловлюю щирі співчуття родинам усіх загиблих", – йдеться у зверненні.

Глава держави нагадав, що той чорний день забрав майже пів сотні людських життів.

"Це тяжкий епізод нашої нової історії, але ми обов’язково маємо його пам’ятати, якщо хочемо будувати сучасну та сильну Україну. Бо тільки сильна країна відверто говорить не лише про свої здобутки, а й про власні трагедії. Сьогодні в нашому суспільстві є низка болючих запитань, які потребують чесних відповідей. "Хто винен у трагедії 2 травня 2014 року?" – одне з них", – заявив Зеленський.

Президент висловив переконання, що держава має зробити все, щоб забезпечити ефективне та неупереджене розслідування всіх обставин того жахливого дня.

"Кожен з нас має зробити все, щоб подібне більше ніколи не повторилося. А наш спільний виклик – разом зробити все, щоб люди в Україні більше ніколи не гинули заради ідеологічних чи політичних "цілей". Щоб Україна була землею не розбрату, а братерства. Де Львів, Одеса, Дніпро, Донецьк і Сімферополь – мирна, квітуча та єдина країна", – наголосив Володимир Зеленський.

Як повідомлялося раніше, сьогодні в Одесі на Куликовому полі традиційно за посилених заходів безпеки вшановують жертв 2 травня 2014 року, коли внаслідок вуличних сутичок та пожежі в Будинку профспілок загинули 48 людей.

Нагадаємо, що сутички 6-річної давності були наймасовішими за новітню історію Одеси. Вони почалися біля Соборної площі, де проукраїнські активісти разом із футбольними ультрас мали розпочати марш "За єдину Україну". Однак на них напала група людей з антимайдану, котра використовувала шумові гранати та навіть зброю. Тоді в центрі міста загинули шестеро людей. Зрештою прихильники Росії почали відступати і збиратися на Куликовому полі, де було наметове містечко антимайдану. Від коктейлів Молотова, що летіли з обох сторін, спочатку запалали намети, а згодом вогонь перекинувся і на Будинок профспілок. Внаслідок отруєння чадним газом та падіння з висоти загинули ще 42 людини.

Розслідування одеської трагедії триває й досі. Моніторингова місія ООН із прав людини в Україні заявила, що за шість років розслідування одеської трагедії досі нікого не притягнуто до кримінальної відповідальності, а саме розслідування було політизованим.

Джерело матеріала
loader
loader