Мінохорони здоров'я підготувало постанову, якою планує повернутися до старих методів фінансування системи охорони здоров’я в Україні.
Про це повідомила нардеп від Голосу Олександра Устинова.
"Завтра Кабмін вб'є медичну реформу.
Уже готова постанова, якою повернуться до старих методів фінансування, і знову будуть платити за порожні ліжка в величезних лікарнях, де головні лікарі їздять не просто на джипах, а на яхтах", – написала вона в своєму Facebook, опублікувавши документ.
За словами Устинової, після прийняття постанови відбудеться колапс всієї системи.
"Стара система перемогла – вони хочуть і далі "пиляти" бюджети, залишаючи бідніти порядних лікарів і медичний персонал, які змушені опускати очі за "подяку" в кишеню.
60% установ уже перейшли на нову (модель фінансування – ред.), в тепер або у тих, хто чесно працював і готувався до реформи будуть забирати гроші на кухарок у інших, або дірка в бюджеті стане ще більше, а в системі відбудеться колапс", – зазначила вона.
Нардеп припустила, що кілька місяців медики можуть не отримувати зарплату, що призведе до чергового колапсу.
Вона також заявила, що планується зміна керівника Національної служби здоров’я.
"За моєю інформацією завтра на Кабміні, щоб провернути це все по-швидкому в обхід конкурсу поставлять "свою" людину на керівника Національної служби здоров’я, яка і відкатає це все назад", – резюмувала Устинова.
Водночас глава МОЗ Максим Степанов анонсував нову систему фінансування лікарень з 1 червня.
"МОЗ терміново готує зміни до деяких нормативних актів, якими буде передбачено, що всі установи, які надають спеціалізовану і високоспеціалізовану допомогу, отримають фінансування з держбюджету не менш ніж в 2019-му році", – сказав він на брифінгу у вівторок, 5 травня.
Степанов додав, що дефіцит фінансування зараз є майже в тисячі лікарень країни.
Водночас міністр запевняє, що згортати медреформу не будуть.
"Наша команда працює, щоб змінити ситуацію, щоб не було масового звільнення і закриття лікарень.
Це не означає, що ми збираємося згортати реформу.
Навпаки, її треба реалізувати, але істотно змінивши, враховуючи українські реалії та виправивши допущені при плануванні помилки", – резюмував Степанов.
Другий етап медичної реформи стартував 1 квітня.
Він передбачає, що принцип "гроші ходять за пацієнтом" буде поширений на стаціонари.
Утім, останнім часом ексочільниця МОЗ та представники її колишньої команди висловлюють побоювання, що влада не має наміру продовжувати реформу.